Trwa ładowanie...
d2s9utc

Czy żadna praca nie hańbi? Młoda dziewczyna wstydzi się źródła utrzymania

Najpierw szkoła, potem praca. Ale czasem można na odwrót. Jedna z naszych czytelniczek dorabia przed rozpoczęciem nauki w szkole policealnej. Wstydzi się jednak wykonywanego zawodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czytelniczka forum Kafeteria wstydzi się wykonywanego zawodu
Czytelniczka forum Kafeteria wstydzi się wykonywanego zawodu (iStock.com)
d2s9utc

Firmy sprzątające wyrastają, jak grzyby po deszczu. Z ich usług korzystają korporacje, centra handlowe, prywatne przychodnie czy szkoły. Osoby sprzątające to najczęściej emeryci lub młodzi ludzie, którzy łączą pracę z nauką.

Zaradna przyszła kosmetyczka

Jedną z takich osób jest młoda użytkowniczka forum Kafeteria. Od kilku miesięcy zarabia na życie sprzątając biura. Wie, że to przejściowy etap w jej życiu. Chce rozpocząć naukę w szkole policealnej i zostać kosmetyczką.

d2s9utc

- Nie jest mi tam źle, mam dobre warunki i całkiem porządne wynagrodzenie, jednak w mojej głowie utrwaliłam sobie schemat, że jestem nikim, że naprawdę upokarzam się sprzątając po kimś brudne toalety itp. – pisze.

Tylko żebyś nie musiała u ludzi sprzątać!

Sprawy nie ułatwiają poglądy rodziców dziewczyny. Jej ojciec zawsze naciskał, by dobrze się uczyła, w przeciwnym razie skończy jako sprzątaczka, co jego zdaniem jest najbardziej uwłaczającym zawodem.

d2s9utc

Dziewczyna z coraz większym wstydem przyznaje przed znajomymi, że zarabia na życie sprzątając. Jednocześnie ma świadomość, że to dla niej lepszy wybór niż praca kelnerki – nie lubi stresu, dużych skupisk ludzi, słabo radzi sobie, gdy ktoś ją pogania.
- Na samym początku w ten sposób o tym nie myślałam. Wychodziłam z założenia, że skoro uczciwe pracuję, to nie mam się czego wstydzić. Jednak od jakiegoś czasu zaczęłam mieć wątpliwości. Czy to naprawdę takie upokarzające? – pyta.

Dobry sposób, żeby dorobić

W komentarzach pojawia się sporo słów wsparcia dla młodej dziewczyny. Jeden z komentujących wyliczył wręcz, ile w swoją edukację musiały zainwestować nauczycielki czy prawniczki, aby tuż po studiach zarabiać tyle, co autorka postu. Pochwalił ją za zaradność i nie przejmowanie się stereotypami.

d2s9utc

Jaka jest wasza opinia? Czy użytkowniczka Kafeterii ma się czego wstydzić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2s9utc

d2s9utc
d2s9utc