Trwa ładowanie...
praca dla dzieci

Matka posyła dzieci do pracy w wakacje. Rodzice ostrzegają ją przed konsekwencjami

Jak wiadomo wakacje są przede wszystkim od tego, żeby uczniowie mogli odpocząć od nauki, jednak w tym czasie nie muszą oddać się lenistwu i mogą zrobić coś pożytecznego. Z takiego założenia wychodzi jedna z matek dwójki nastolatków, która postanowiła wysłać swoje pociechy do pracy zarobkowej.

Share
Matka posyła dzieci do pracy w wakacje. Rodzice ostrzegają ją przed konsekwencjami
Źródło: 123RF
dnkzrd2

Wakacyjne obowiązki uczniów

Na forum WP Kafeteria wątek angażowania dzieci do pracy wywołał spore poruszenie. Autorka posta przyznała, że jej syn i córka nie kwapią się do pracy i najchętniej odpoczywaliby przez całe wakacje, ale ona nie pozwala im na lenistwo.

"Syn (16 lat) jeździ z ojcem na budowę, wykonuje drobne prace i dostaje 5 zł za godzinę od ich szefa. Córka (13 lat) pomaga cioci w kwiaciarni, za co dostaje 7 zł za godzinę" - mówi.

Kobieta jest przekonana, że wakacyjne obowiązki zaprocentują w przyszłości. "W ten sposób poznają wartość pieniądza i nie wyrosną na roszczeniowych dorosłych co tylko czekają na majątek rodziców" - wyjaśnia.

dnkzrd2

Rodzice ostrzegają

Wielu internautów popiera podejście autorki posta w kwestii wpajania dzieciom szacunku do pieniądza. "To z pewnością nauczy ich pokory. Ja również w młodości pracowałam w wakacje" - napisała jedna.

Wśród komentujących znaleźli się i sceptycy, którzy ostrzegają kobietę przed konsekwencjami. "Wysyłanie 13-latki do pracy jest wbrew prawu. Już pomijam, że ten 16-latek pracuje za połowę stawki, którą powinien dostać i to jeszcze pewnie na czarno. Już widzę te drobne prace. Zapier....la jak ojciec. I dumna jesteś z wyzysku syna? No to gratuluję" - napisał jeden.

"Pięć złotych za godzinę to jest napiwek, a nie zapłata. Jeżeli ktoś pracuje, to powinien niezależnie od wieku otrzymać za to uczciwe pieniądze, a nie tyrać wychowawczo za grosze" - twierdzi kolejna osoba.

dnkzrd2

A wy jak uważacie? Organizowanie dla nastolatków pracy w wakacje jest dobrym pomysłem? Czy może jednak niezbyt racjonalnym?

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnkzrd2

Podziel się opinią

Share
dnkzrd2
dnkzrd2