Czym zajmują się córki Witek? Jedną z nich możecie kojarzyć

Czym zajmują się córki Witek? Jedną z nich możecie kojarzyć

Kim są córki Elżbiety Witek?
Kim są córki Elżbiety Witek?
Źródło zdjęć: © FORUM | Zbyszek Kaczmarek / Forum
15.02.2024 12:32, aktualizacja: 15.02.2024 12:54

Elżbieta Witek zasiadała na fotelu marszałka Sejmu od 2019 roku. Wraz ze zmianą rządu posłanka została zastąpiona przez Szymona Hołownię. Chociaż o reprezentantce PiS jest głośno w mediach, na próżno szukać informacji o jej życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że ma dwie córki.

Była pani marszałek, pochodząca z Dolnego Śląska, w 1980 roku ukończyła studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego samego roku wyszła za mąż za Stanisława Witka, a kilka lat po ślubie doczekała się dwóch córek. 

Przez ponad 20 lat Elżbieta Witek pracowała jako nauczycielka, pełniła także funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworze. Pociechy poszły w jej ślady i także zdecydowały się na pracę w szkolnictwie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim są córki Elżbiety Witek?

Elżbieta Witek jest matką dwóch córek. Pierwsza z nich, Marta, urodziła się w 1988 roku, a dwa lata później, w 1990 roku na świat przyszła Gabriela. Starsza z sióstr postanowiła zostać nauczycielką wychowania fizycznego, zaś młodsza postawiła na pracę z najmłodszymi, rozwijając swoją pasję jako przedszkolanka. Obydwie, mimo że pochodzą z rodziny o silnych korzeniach politycznych, zdecydowały się na zawody skoncentrowane na pracy z ludźmi.

W 2020 roku, kiedy pandemia COVID-19 uderzyła z pełną siłą, wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej i zawodowej. Marta Witek, dotknięta skutkami lockdownu, zdecydowała się na nietypowy krok i założyła zbiórkę pieniędzy, której celem było wsparcie jej centrum edukacyjnego.

""W zasadzie z dnia na dzień straciliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z wami, a ja musiałam na czas epidemii zamknąć swoje centrum. Wiąże się to niestety z brakiem pracy. Przynajmniej tej bezpośredniej. (...) Zebrane pieniążki pomogą nam przetrwać ten trudny czas, ale także, dzięki nim, będziemy mogli rozwijać siebie poprzez szkolenia i warsztaty. (...) Ale przede wszystkim da nam to szansę, byśmy po epidemii mieli dokąd wspólnie wrócić" - napisała córka Witek w opisie zbiórki. 

Do opisu zbiórki Marta Witek dodała fotografię z mamą. Na zdjęciu możemy zobaczyć, że starsza z córek jest bardzo podobna do posłanki.

Córka Elżbiety Witek w 2020 roku założyła zbiórkę na pomoc w prowadzeniu zajęć online
Córka Elżbiety Witek w 2020 roku założyła zbiórkę na pomoc w prowadzeniu zajęć online© zrzutka.pl

Elżbieta Witek i przesłuchanie dotyczące wyborów prezydenckich w czasie pandemii

Obecnie dużo mówi się o posłance głównie z powodu jej niedawnego przesłuchania przez komisję śledczą zajmującą się sprawą organizacji wyborów prezydenckich poprzez głosowanie korespondencyjne. Ekspert ocenił zachowanie Witek i wyciągnął wnioski z jej gestykulacji.

- Mowa ciała pani marszałek została dopasowana przez nią silnymi gestami do demonstracji członkom komisji, jak również widzom, założonych emocji. Zależało jej na okazaniu lekceważenia i znudzenia. Ciągłe opieranie ciała na dłoniach to demonstracja - pokazanie, że traci czas. Wielokrotnie sygnalizowała to wprost: werbalnie - wyznał Maurycy Seweryn na łamach plotek.pl.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta