"Zero samokrytyki". Elżbieta Witek skomentowała wykształcenie Szymona Hołowni

Elżbieta Witek krytycznie o Hołowni
Elżbieta Witek krytycznie o Hołowni
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | NewsLubuski

08.02.2024 07:47, aktual.: 08.02.2024 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elżbieta Witek wbiła szpilkę Szymonowi Hołowni. Skrytykowała jego braki w wykształceniu. "Człowiek, który — przepraszam — zdał maturę, nie skończył studiów prawniczych" - w takich słowach wypowiadała się o marszałku Sejmu.

Przed budynkiem Sejmu w środę 7 lutego pojawili się Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Chcieli uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości próbowali siłą wprowadzić ich do gmachu. Przy wejściu doszło do przepychanek ze Strażą Marszałkowską.

Szymon Hołownia tłumaczył, że Kamiński i Wąsik "nie będą uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu jako posłowie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości".

- Każdy, nawet maturzysta rotacyjny, taki jak ja, wie, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (Sądu Najwyższego - red.) nie ma żadnych kompetencji do oceniania wyroków sądów w sprawach karnych Sądu Okręgowego w Warszawie (...) - podkreślił.

W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że "Polacy oczekują, iż Sejm nie będzie areną dla politycznego chuligaństwa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Elżbieta Witek krytycznie o wykształceniu Hołowni

Elżbieta Witek była gościem w programie "W punkt" na antenie TV Republika. Zabrała głos na temat środowych wydarzeń sprzed Sejmu.

— Szymon Hołownia w pani opinii jest politykiem niesamodzielnym? — zapytała prowadząca Katarzyna Gójska.

Miał szansę, żeby przynajmniej częściowo pokazać, że może być niezależny, bo w końcu jest w partii zupełnie innej niż Donald Tusk. Tymczasem okazuje się, że idzie na pasku Donalda Tuska.

Elżbieta Witek odniosła się również do słów o tym, że Szymon Hołownia jest "nowicjuszem w polityce".

- Ja wiem, że jest nowicjuszem, ale on uważa, że wszystko wie. Człowiek, który - przepraszam - zdał maturę, nie skończył studiów prawniczych, wychodzi na konferencję prasową albo w Sejmie i tłumaczy obywatelom zawiłości prawa. Ja bym się nigdy czegoś takiego nie podjęła, nie będąc prawnikiem, bo to świadczy o tym, że ktoś ma bardzo wysoko ustawione ego. Zero tam jest samokrytyki - oceniła.

- W polityce to czasami bardzo pomaga - stwierdziła prezenterka TV Republika. - W tym przypadku na pewno nie, bo to są sprawy niezwykle trudne, ale też za tym idzie olbrzymia odpowiedzialność - zareagowała Elżbieta Witek.

Wykształcenie Szymona Hołowni

Szymon Hołownia nie ma wykształcenia wyższego, a średnie - ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Wprawdzie przez pięć lat studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ale nie uzyskał tytułu magistra.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1250)
Zobacz także