FitnessDbasz o linię? Zrezygnuj z kolejnego drinka!

Dbasz o linię? Zrezygnuj z kolejnego drinka!

Dbasz o linię? Zrezygnuj z kolejnego drinka!
Źródło zdjęć: © Instagram.com
24.05.2017 11:32, aktualizacja: 24.05.2017 15:34

”Alkohol to puste kalorie” - przypomina Ewa Chodakowska na swoim fejsbukowym fanpage'u. Wiele kobiet katuje się restrykcyjną dietą, a potem pije procenty. To błędne koło! Nie istnieje dietetyczny rodzaj alkoholu. Lepiej z niego zrezygnować.

Znana trenerka odpowiada na częste pytanie swoich fanek - ”Jaki alkohol mogę pić?”. Odpowiedź Ewy Chodakowskiej jest jednoznaczna, prosta i pewnie nie spodoba się części z nas. Alkohol to puste kalorie, które w rzeczywistości zwiększają apetyt. ”Oprócz sporej ilości kalorii i węglowodanów prostych pozbawiony jest innej wartości odżywczej (…) To nie jest woda” - pisze. Lepiej włączmy do diety smakowite soki i koktajle.

Paradoksalnie nieraz wydaje nam się, że po wypiciu piwa lub kolorowego drinka, czujemy się najedzone. Poza tym to tylko płyn, nie może nam zaszkodzić w walce o szczupłą sylwetkę. Niestety prawda jest zupełnie inna. Ewa Chodakowska chce, żeby Polki były świadome tego, co piją oraz jedzą. ”1 gram czystego alkoholu zawiera 7 kalorii. To prawie tyle co sam tłuszcz…” - zaznacza trenerka. Taka informacja może odstraszać.

Większość z nas lubi raczyć się lampką winą do obiadu lub piwem przy spotkaniu z przyjaciółmi. Gdyby na tym się skończyło, byłoby dobrze. Jednak mamy tendencję do nie poprzestawania na jednym kieliszku, bądź kuflu. Najgorzej, kiedy alkohol regularnie pojawia się na w naszym menu.

Źródło artykułu:WP Kobieta