Trwa ładowanie...

Depilacja bikini - sposoby i rodzaje

Przez lata na rynku pojawiło się wiele sposobów na depilację bikini. Metoda tak naprawdę zależy od preferencji osoba, która zastanawia się nad likwidacją owłosienia. Czym jest depilacja okolic bikini? Jakie są jej sposoby? Czy depilacja bikini w domu jest bezpieczna?

Share
Depilacja bikini - sposoby i rodzajeDepilacja bikini - sposoby i rodzajeŹródło: Getty Images
d3y3sg6

Depilacja bikini – sposoby

W zależności od tego jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć, na rynku jest wiele sposobów depilacji okolic bikini. Większość zabiegów, oprócz depilacji bikini laserem, można wykonać samodzielnie w domu. Jednym z najpopularniejszych sposobów depilacji jest golenie maszynką.

Bez wątpienia jest to najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych. W dłuższej perspektywie ten sposób może być przyczyną powstawania wielu problemów. Golenie okolic intymnych maszynką jest szybkie i nie wymaga specjalistycznych kosmetyków, jednak efekty nie utrzymują się długo, maksymalnie do 2 dni.

Domowa depilacja. Sprawdzamy PHILIPS LUMEA

W trakcie samej depilacji trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ łatwo o skaleczenie. Po zabiegu skóra jest często podrażniona. Gdy włosy odrastają, stają się szorstkie.

d3y3sg6

Świetnym pomysłem przy depilacji bikini w domu jest użycie kremów lub żelów do depilacji. To bezbolesny i szybki sposób na pozbycie się owłosienia. W dodatku efekt jest nieco trwalszy i utrzymuje się około tygodnia. Jest jeden minus stosowania drogeryjnych kosmetyków – mogą powodować podrażnienia skóry. Poza tym w tym wypadku nie pozbywamy się włosa z cebulką, dlatego tuż po depilacji część włosa pod skórą jest widoczna gołym okiem.

Innym sposobem na depilację bikini jest wosk. Tę metodę zazwyczaj stosuje się w salonach kosmetycznych i trzeba się przygotować na koszt ok. 100 zł. Depilacja woskiem pozwala usunąć włosy wraz z cebulkami, dlatego efekty mogą utrzymywać się nawet 2 miesiące. Niestety są też minusy. Depilacja woskiem to jeden z najboleśniejszych sposobów na pozbycie się włosów.

Najbardziej efektywnym, ale też najdroższym sposobem, jest depilacja laserowa. Dzięki tej metodzie można trwale pozbyć się włosów. Jednorazowa wizyta w salonie kosmetycznym na wykonanie zabiegu depilacji bikini laserem to koszt ok. 150 zł, a by uzyskać trwały efekt, należy odbyć co najmniej 5-6 takich wizyt. Depilacja laserem też jest bolesna, ale zdecydowanie mniej niż woskiem.

Depilacja bikini – depilator

Depilacja okolic bikini w salonie kosmetycznym u wielu może wywołać dyskomfort. Alternatywą bez wychodzenia w domu, dzięki której można uzyskać trwały efekt, jest depilator. Urządzenie ze średniej półki cenowej to koszt ok. 250 zł.

d3y3sg6

Coraz częściej depilatory wyposażone są w nakładki chłodzące lub masujące, które pozwalają zminimalizować ból towarzyszący użyciu depilatora. Urządzenie usuwa włosy wraz z cebulkami, dlatego depilacja wiąże się z bólem.

Często zdarza się, że ból jest tak silny, że kobiety decydują się na wykonanie depilacji bikini w kilku seriach – co kilka dni.

Depilacja bikini – rodzaje

W zależności od tego, w jaki sposób chcemy wydepilować okolice bikini, wyróżnia się kilka rodzajów.

Depilacja klasyczna - polega na pozbyciu się niechcianych włosów z okolic linii bikini, podbrzusza oraz okolic pachwin (nie obejmuje warg sromowych oraz wzgórka łonowego). 

d3y3sg6

Depilacja francuska - polega na usunięciu niechcianych włosów z bocznych części wzgórka łonowego oraz z okolic pachwin. W tym przypadku kobiety pozostawiają sobie owłosienie na większej powierzchni wzgórka, najczęściej w postaci paska, trójkąta bądź prostokąta. 

Depilacja brazylijska – polega na całkowitym usunięciu włosów intymnych z okolic pachwin, warg sromowych, wzgórka łonowego, pośladków i miejsca pomiędzy nimi. Owłosienie znajdujące się pośrodku wzgórka łonowego pozostaje najczęściej w formie cienkiego prostokąta.

Depilacja hollywoodzka – dzięki niej uzyskuje się efekt całkowicie gładkiej skóry okolic intymnych. Polega na całkowitym usunięciu zbędnego owłosienia z całej okolicy intymnej.

d3y3sg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y3sg6
d3y3sg6