Trwa ładowanie...
d70r656
Artykuł sponsorowany

Depilacja IPL – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Urządzenia IPL służą do epilacji, czyli trwałego usuwania włosków z całego ciała. Na czym więc dokładnie polega ta często wybierana przez Polki metoda?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilacja IPL – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć
(BaByliss)
d70r656

Kilka lat temu modne stało się hasło „depilacja IPL”. Jest to skrót od Intense Pulse Light (impulsywne źródło światła). Urządzenia IPL służą do epilacji, czyli trwałego usuwania włosków z całego ciała. Często mylone z laserem, tak naprawdę nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego! Na czym więc dokładnie polega ta często wybierana przez Polki metoda?

Działanie urządzeń IPL Depilacja IPL, czyli fotodepilacja usuwa owłosienie z całego ciała. Już po kilku zabiegach włoski stają się słabsze i jaśniejsze. Urządzenie wytwarza promienie świetlne, które docierają do głębokich warstw skóry. Zaletą korzystania z tego typu produktów jest fakt, że mogą być one stosowane przez osoby posiadające wrażliwą skórę. Depilację impulsami świetlnymi można porównać z depilacją woskiem. Z jednym wyjątkiem – zabiegi IPL są zdecydowanie mniej bolesne.

d70r656

Kiedy zdecydować się na fotodepilację? Ten rodzaj depilacji jest szczególnie polecany osobom z problemami uciążliwego wrastania włosków. Niezależnie od fototypu skóry, naskórek nie zostaje podrażniony. Depilacja przebiega niemal bezboleśnie, ponieważ światło przenika w głąb skóry za pomocą impulsów ciepła. Urządzenie IPL nie powoduje poparzeń, a skóra staje się gładka i piękna!

Jak korzystać z urządzeń IPL? Depilację IPL możesz stosować w zaciszu własnego domu. Obecnie na rynku znajdziemy modele z wbudowanym czujnikiem czy też ekranem umożliwiającym ustawienie intensywności światła oraz częstotliwości błysków. Obsługa takiego urządzenia jest bardzo prosta – wystarczy przyłożyć je do miejsca, które chcemy wydepilować. Wiązki światła wnikają w warstwy skóry i usuwają włoski wraz z cebulkami. Proste, prawda?

ABC bezpiecznego korzystania z urządzeń W skład zestawu do depilacji IPL wchodzą również okulary chroniące wzrok przed szkodliwym działaniem światła. Plusem jest także możliwość włączenia filtra do okolic twarzy oraz opcja manualnego wywołania lampy. Korzystanie z depilatorów dzięki filtrowi UV i okularom ochronnym jest zabiegiem bezpiecznym. Oczywiście tylko wtedy, gdy korzystamy znich zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

* Pielęgnacja skóry po depilacji* Depilacja IPL powinna być powtarzana, by jak najdokładniej usunąć niechciane włoski. Tylko wtedy zabiegi przyniosą efekty. Po zastosowaniu urządzenia powinniśmy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Balsamy czy olejki do ciała odżywią i uelastycznią depilowane miejsca. Warto także pamiętać, by po zabiegu unikać promieni słonecznych.

d70r656

Inne właściwości urządzeń IPL Urządzenia IPL stosuje się w gabinetach kosmetycznych nie tylko w celu fotodepilacji. Światło działa również pozytywnie na popękane naczynka, przebarwienia skórne, zmarszczki mimiczne oraz na elastyczność skóry. Dzięki zabiegom zmniejszają się także stany zapalne.

Modele z aplikacją na smartfony Fanów nowinek technicznych na pewno zainteresuje możliwość zainstalowania aplikacji, dzięki której korzystanie z urządzenia będzie jeszcze łatwiejsze. Aplikacja pozwala na spersonalizowanie urządzenia IPL. Zapamiętuje nasze ustawienia, np. czas trwania danego zabiegu.

Każda kobieta marzy o gładkiej i jędrnej skórze. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń IPL z precyzją pomogą w usunięciu zbędnego owłosienia. Używając depilatorów w domu nie tracimy czasu (i pieniędzy) na dojazdy do kosmetyczki. Powtarzane sesje wyeliminują włoski do minimum, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na czytanie książek, spotykanie się z przyjaciółmi czy rozwijanie własnego hobby.

Magdalena Bury

d70r656

Podziel się opinią

Share

d70r656

d70r656