GwiazdyDieta Adele niebezpieczna? Współautor diety ostrzega przed liczeniem kalorii

Dieta Adele niebezpieczna? Współautor diety ostrzega przed liczeniem kalorii

Dieta Adele - czy jest bezpieczna?
Dieta Adele - czy jest bezpieczna?
Źródło zdjęć: © Getty Images
20.07.2020 15:43

Współautor modelu odżywiania sirtfood Aidan Goggins przyznał w rozmowie z magazynem "Insider", że na diecie, którą stosowała Adele można "bać się jedzenia". Jego słowa to ważny głos dla osób, które chcą w ten sposób stracić na wadze. Czy dieta Adele może być niebezpieczna?

Niesamowita przemiana Adele jest efektem stosowania specjalnej diety sirtfood, opartej m.in. na liczeniu kalorii. Według eksperta Aidana Gogginsa mimo rosnącej popularności nie jest to dieta dla wszystkich i często podczas jej stosowania koncentrujemy się nie na tym, co trzeba. O co chodzi?

Czy dieta Adele jest bezpieczna?

Metamorfoza Adele to jedna z najbardziej spektakularnych przemian gwiazd ostatnich miesięcy. Piosenkarce udało się zrzucić kilkadziesiąt kilogramów, dzięki ćwiczeniom i dobrze dobranej diecie. Fani wokalistki zachęceni efektami, postanowili wypróbować sirtfood na własnej skórze.

Do grona osób, które zdecydowały się na dietę SIRT, należą m.in. aktorka Rebel Wilson, która intensywnie ćwiczy na siłowni, a teraz dodatkowo trzyma się rygorystycznej diety, a także dziennikarka Joanna Racewicz.

Kilka dni temu na łamach magazynu "Insider" refleksjami o diecie podzielił się jeden z jej autorów Aidan Goggins, który zauważył, że wiele osób skupia się nie na tym aspekcie modelu żywieniowego, co trzeba. Ekspert ds. żywienia podkreśla, że głównym celem diety jest zrozumienie, w jaki sposób działa nasz metabolizm, a nie restrykcyjne ograniczanie się i drobiazgowe liczenie kalorii.

"Kładzie się za duży nacisk na to, czego nie należy umieszczać w swoim menu. Zmniejsza się liczbę kalorii, co sprawia, że ludzie boją się jeść. A korzyści z wprowadzenia diety uzyskamy jedynie wtedy, gdy będziemy prawidłowo się odżywiać. Jedzenie to nie tylko paliwo. Samo patrzenie na kalorie to brak naprawdę kluczowej obserwacji, czyli tego, jak pożywienie wpływa na nasz organizm - podkreśla Goggins w rozmowie z ''Insider''.

Według autora diety Adele 3-dniowy proces ograniczenia kalorii jest całkowicie opcjonalny. Restrykcyjne ograniczenie kaloryczne, zwłaszcza u osób, które próbują taką dietę wypróbować bez konsultacji ze specjalistą, może mieć tragiczne skutki. Aidan Goggins dodał również, że cały czas trwają badania, które mają wykazać, że nie wszystkie kalorie są sobie równe, więc do momentu publikacji badań drobiazgowe liczenie mija się z celem i może być szkodliwe dla części osób będących na diecie SIRT.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także