FitnessDieta głodnej dziewczyny

Dieta głodnej dziewczyny

Dieta głodnej dziewczyny

04.04.2014 14:30, aktual.: 04.04.2014 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo nazwy tej diety wcale nie będziesz cierpieć z powodu tzw. ssania w żołądku.
Autorka „diety głodnej dziewczyny” twierdzi, że gdy zjesz ogromne porcje niskokalorycznego jedzenia, schudniesz nawet pięć kilogramów w ciągu miesiąca. Obiecuje efekty bez głodzenia się i wyrzeczeń.

Mimo nazwy tej diety wcale nie będziesz cierpieć z powodu tzw. ssania w żołądku. Autorka „diety głodnej dziewczyny” twierdzi, że gdy zjesz ogromne porcje niskokalorycznego jedzenia, schudniesz nawet pięć kilogramów w ciągu miesiąca. Obiecuje efekty bez głodzenia się i wyrzeczeń. Na czym polega?

Dietetycy są zgodni, że wielkość porcji, jakie spożywamy, ma znaczenie w walce o utratę zbędnych kilogramów. Jednak Lisa Lillien, prowadząca program telewizyjny „Food Network” przeczy tej teorii.

W swojej książce pt. „Dieta głodnej dziewczyny” wyjaśnia, że jedzenie dużych porcji niskokalorycznych potraw pomoże zgubić nawet do pięciu kilogramów w ciągu czterech tygodni.

Najpierw zapomnij o pizzy, spaghetti, pieczywie. Zamień wysokokaloryczne produkty np. na tofu z makaronem, płatki śniadaniowe z dużą zawartością błonnika. Zwiększ liczbę kalorii spożywanych każdego dnia o 1300! Brzmi niewiarygodnie? Autorka twierdzi, że zadziała.

Sugeruje też, by porzucić niektóre kulinarne przyzwyczajenia. Gdy masz ochotę na spaghetti, powstrzymaj się i przygotuj sałatkę z brokułów lub makaron z tofu. Pozbądź się z kuchni bułki tartej. Gdy smażysz kotleta z piersi kurczaka, obtocz go w płatkach kukurydzianych.

Dietetycy zaaprobowali te zasady i orzekli, że metoda na pewno nie jest szkodliwa, pod warunkiem, że spożywamy zdrowe dania m.in. na bazie warzyw.
A co sądzą o niej zwykłe kobiety?

„Nie jestem głodna i tracę wagę. Nie wkładam w ten proces żadnego wysiłku” – cieszy się jedna z pań udzielająca się na forum internetowym.

(kg)/(sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)