Trwa ładowanie...
d23fm56
Dieta zgodna z grupą krwi może być niebezpieczna

Dieta zgodna z grupą krwi może być niebezpieczna

Dieta zgodna z grupą krwi ma swoich zwolenników i przeciwników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23fm56

Dieta zgodna z grupą krwi ma swoich zwolenników i przeciwników. Z jednej strony łatwo ją stosować, kierując się danymi zawartymi w tabelkach, z drugiej strony – można przesadzić, mocno ograniczając określone grupy produktów i doprowadzić organizm do wycieńczenia czy anemii.

Założenia diety zgodnej z konkretną grupą krwi są bardzo proste: trzeba ograniczyć produkty, których organizm nie toleruje.

d23fm56

Dietetycy podkreślają, że w ten sposób ludzie o określonej grupie krwi mogą dopasować do siebie odpowiedni sposób żywienia i ułożyć jadłospis z takich produktów, które nie są dla nich szkodliwe.

– W największym uproszczeniu polega to na tym, że jeżeli mamy grupę krwi 0, to ta grupa rozkwita na diecie, która zawiera dużo białka zwierzęcego, podczas, kiedy grupa krwi A lubi raczej diety wegetariańskie. Z kolei grupa B lubi urozmaiconą dietę, która zawiera wszystkie produkty z każdego królestwa, natomiast grupa AB nie dopuszcza produktów ani z grupy A, ani z grupy B, czyli jest najbardziej eliminacyjna – tłumaczy Filip Kowalczyk, dietetyk z Centrum Dietetyki i Zdrowego Rozsądku.

- Jest to coś, co jest łatwe w stosowaniu, ale rodzi pewne ryzyko. Jeżeli wykluczymy produkty zwierzęce, to mamy często niedobory prowadzące do anemii i różnych zaburzeń typowo wegetariańskich. Jeżeli wykluczamy grupy produktów, które np. są związane z produktami roślinnymi, to wówczas mamy problemy z barkiem witamin, błonnika i prawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego - dodaje Filip Kowalczyk.

d23fm56

Podziel się opinią

Share

d23fm56

d23fm56