Dlaczego czekolada jest najlepszym prezentem na Dzień Mamy?

Słodki telegram z wyrazami miłości
Słodki telegram z wyrazami miłości
Źródło zdjęć: © Mat. prasowe | MM Brown PL

15.05.2023 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Mamy tuż, tuż, czas pomyśleć, co w tym roku podarujemy swoim Mamom. Jedynym w swoim rodzaju, uniwersalnym pomysłem wydaje się być... czekolada!

W internecie, kolorowej, tzw. "kobiecej" prasie co roku powstaje mnóstwo prezentowników z pomysłami, co podarować mamie z okazji Dnia Matki. Jednak takie listy nigdy nie są trafione w 100 proc. Zawsze znajdziesz w nich pomysły na prezenty, z których akurat twoja Mama na pewno nie byłaby zadowolona. Np. kobiety, która od książek woli telewizję, na pewno nie ucieszy nowość, która niedawno pojawiła się księgarniach. Pani na emeryturze z małym prawdopodobieństwem przyda się nowy długopis albo pióro z grawerem. Mama, której szkatułka z biżuterią się nie domyka, także nie będzie zachwycona z kolejnej pary kolczyków. W prezentownikach pojawiają się także prezenty uznane za uniwersalne, ale tak naprawdę są dla wszystkich, czyli dla nikogo. Takimi pomysłami są np. perfumy – każda kobieta lubi inny zapach, a nawet jeśli Mama jest wierna jednemu zapachowi, skąd pewność, czy aby na pewno się jej już nie znudził? Jak widzicie, idąc za takimi poradami łatwo strzelić sobie w kolano.

Prezent idealny?

Czy więc istnieje prezent idealny? Taki, który w 90 proc. przypadków wywoła pożądany uśmiech wdzięczności na twarzy obdarowanej nim Mamy? Twierdzę, że tak, a takim prezentem jest czekolada. Uważam, że słodki prezent nie jest w stanie ucieszyć jedynie diabetyczek i kobiet zmagających się z niechcianymi kilogramami. W pozostałych przypadkach satysfakcja gwarantowana.

Czekolada jest świetnym pomysłem na Dzień Mamy (i każdą inną okazję), bo całkowicie pokrywa się z definicją prezentu – sprawia przyjemność. Jej jedzenie jest miłe. Jej smak kojarzy się z samymi dobrymi odczuciami. Lubią ją właściwie wszyscy, a oferta czekolad test tak bogata, że można z niej wybrać produkty deserowe i gorzkie, bardzo słodkie białe i te z czekolady mlecznej i nowatorskie (ale równie pyszne) wykonane z czekolady różowej. Czekolada może mieć dodatek orzechów, suszonych owoców, a nawet kwiatów…. Do wyboru, do koloru.

Czy może jednak nudny?

Pomyślisz, że słodki prezent jest nudny, oklepany i bezimienny? Cóż, tabliczka czekolady z osiedlowego marketu może tak, ale praliny zamknięte w personalizowanym pudełku, albo słodki telegram wyrażający uczucia, już na pewno nie. Co więcej, możesz znaleźć czekoladowy prezent wyrażający zainteresowania swojej mamy. Jeśli jej pasją jest ogród, na pewno doceni, kiedy podarujesz jej zestaw słodkich narzędzi ogrodniczych. Jeśli kocha samochody, miło jej będzie spałaszować słodkie Porche Carrera. Jeśli z kolei kocha buty i jest ich kolekcjonerką, na pewno uśmieje się, kiedy dostanie pantofelka z czekolady.

Możliwości jest całe mnóstwo. Słodki prezent naprawdę może być przemyślany i dopasowany do preferencji i zainteresowań tego, kto go dostaje.

Czekolada dla zdrowia

Co więcej, czekoladę można potraktować jako prezent dla zdrowia. Słyszeliście, że kakao ma w składzie teobrominę, substancję, która rozluźnia oskrzela i płuca, przez co łagodzi kaszel? Czekolada jest także w stanie opóźnić procesy starzenia, ustrzec przed problemami z nerkami, poprawić pamięć i zwiększyć odporność na stres. W końcu czekolada to recepta na szczęście. Zawarte w kakao fenyloetyloaminy powodują zwiększone wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także