Blisko ludziDlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka

Dlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka

Dlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka
Aleksandra Hangel

23.08.2018 13:36, aktual.: 26.08.2018 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brutalny seks i BDSM przechodzi odrodzenie. Porady, które go dotyczą, można znaleźć wszędzie - od magazynu "Cosmopolitan" po "The Guardian".

"50 twarzy Greya" wzbudziło zainteresowanie seksem BDSM (Bondage/Dominance/Submission/Masochism) na całym świecie. Po premierze pierwszego filmu w 2015 r. nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób szukających tego terminu w internecie - tak wynika z Google Trends.

Jednym z powodów, dla których mężczyźni i kobiety lubią BDSM, jest element zaskoczenia, który uruchamia nasze receptory dopaminy, co daje nam więcej przyjemności seksualnej. Niespodziewane doświadczenia pomagają utrzymać nasze relacje w ekscytacji i świeżości. Jesteśmy bardziej odważni, kiedy angażujemy się w ostry seks, więc próbujemy różnych rzeczy.

Ale to nie wszystko. Także siła jest ekscytująca, a kontrola jest głównym tematem interakcji seksualnych. Zarówno zdobywanie, jak i poddawanie władzy, może być niezwykle pociągające.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma silną pozycję w pracy, spędzając cały dzień na podejmowaniu niezwykle ważnych decyzji, a rezygnacja z kontroli w sypialni może być kuszącym afrodyzjakiem.

"Podczas ostrego seksu mężczyzna może czuć, że może wziąć to, co chce od swojej partnerki. Ona w zamian może w pełni poczuć, jak głęboko jej pragnie. Dlatego jest na niego bardziej otwarta" - mówi Lori Beth Bisbey, sex coach.

Ale nie wszyscy mężczyźni chcą mieć kontrolę. Niektórzy kochają brutalny seks, tylko gdy są tymi dominowanymi. Wielu mężczyzn, którzy dzierżą władzę w swojej zawodowej karierze korzysta z okazji, aby pozwolić komuś innemu mieć władzę, być odpowiedzialnym.

Należy oczywiście pamiętać, że ostry seks działa najlepiej z kimś, komu ufasz.

"Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, że chciałabyś uprawiać ostrzejszy seks. Upewnij się, że uzyskałaś wyraźną zgodę, zwłaszcza jeśli zamierzasz dodać elementy BDSM. Kiedy już to zrobisz, idź do niego!" – dodaje Lori.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.