Trwa ładowanie...
d2bi2xq

Dlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka

Brutalny seks i BDSM przechodzi odrodzenie. Porady, które go dotyczą, można znaleźć wszędzie - od magazynu "Cosmopolitan" po "The Guardian".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka
Dlaczego tak uwielbiamy BDSM? Odpowiada ekspertka (123RF)
d2bi2xq

"50 twarzy Greya" wzbudziło zainteresowanie seksem BDSM (Bondage/Dominance/Submission/Masochism) na całym świecie. Po premierze pierwszego filmu w 2015 r. nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób szukających tego terminu w internecie - tak wynika z Google Trends.

Jednym z powodów, dla których mężczyźni i kobiety lubią BDSM, jest element zaskoczenia, który uruchamia nasze receptory dopaminy, co daje nam więcej przyjemności seksualnej. Niespodziewane doświadczenia pomagają utrzymać nasze relacje w ekscytacji i świeżości. Jesteśmy bardziej odważni, kiedy angażujemy się w ostry seks, więc próbujemy różnych rzeczy.

Ale to nie wszystko. Także siła jest ekscytująca, a kontrola jest głównym tematem interakcji seksualnych. Zarówno zdobywanie, jak i poddawanie władzy, może być niezwykle pociągające.

d2bi2xq

W dzisiejszych czasach wiele kobiet ma silną pozycję w pracy, spędzając cały dzień na podejmowaniu niezwykle ważnych decyzji, a rezygnacja z kontroli w sypialni może być kuszącym afrodyzjakiem.

"Podczas ostrego seksu mężczyzna może czuć, że może wziąć to, co chce od swojej partnerki. Ona w zamian może w pełni poczuć, jak głęboko jej pragnie. Dlatego jest na niego bardziej otwarta" - mówi Lori Beth Bisbey, sex coach.

Ale nie wszyscy mężczyźni chcą mieć kontrolę. Niektórzy kochają brutalny seks, tylko gdy są tymi dominowanymi. Wielu mężczyzn, którzy dzierżą władzę w swojej zawodowej karierze korzysta z okazji, aby pozwolić komuś innemu mieć władzę, być odpowiedzialnym.

Należy oczywiście pamiętać, że ostry seks działa najlepiej z kimś, komu ufasz.

d2bi2xq

"Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, że chciałabyś uprawiać ostrzejszy seks. Upewnij się, że uzyskałaś wyraźną zgodę, zwłaszcza jeśli zamierzasz dodać elementy BDSM. Kiedy już to zrobisz, idź do niego!" – dodaje Lori.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bi2xq

Podziel się opinią

Share

d2bi2xq

d2bi2xq