Długo nie mówiła, kim jest jej mąż. Pokazała go tylko raz

Elżbieta Sommer przez 40 lat pracowała w Telewizji Polskiej
Elżbieta Sommer przez 40 lat pracowała w Telewizji Polskiej
Źródło zdjęć: © East News

08.12.2023 10:48, aktual.: 08.12.2023 11:28

Telewizyjna ikona Elżbieta Sommer zmarła w wieku 87 lat. Słynna "Chmurka" słynęła z profesjonalizmu i unikała ujawniania informacji na temat swojego życia prywatnego. Niewiele wiadomo na temat jej tajemniczego męża.

O śmierci uwielbianej przez widzów prezenterki poinformował w czwartek w mediach społecznościowych jej zięć - Jerzy Kozak.

Elżbieta Sommer swoją karierę telewizyjną rozpoczęła w wieku 21 lat, a od 1963 roku aż do emerytury pracowała jako pogodynka. Ukończyła studia na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu i współpracowała też z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Tajemniczy mąż

Prezenterka cieszyła się sporą popularnością, jednak nigdy nie była wylewna w kwestii swojego życia prywatnego i do dziś niewiele wiadomo na temat. Na pewno była jednak mężatka i miała córkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyjątkiem była jej sesja zdjęciowa, wykonana w 1974 roku, na którą - jak czytamy w serwisie Świat Seriali - zgodziła się po wielokrotnych namowach kierownictwa. Pozowała wtedy z mężem i nowo narodzonym dzieckiem.

Plotki na temat pochodzenia

Skrytość powodowała ciekawość otoczenia. Jedną z plotek było rzekome pochodzenie Sommer i jej pokrewieństwo z I sekretarze Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Bolesławem Bierutem, który miał też stać za jej kariera telewizyjną.

Odniosła się do nich sama prezenterka. "Wbrew plotce, nie jestem córką Bieruta - mówiła. - W szpitalu wojskowym, gdzie pracował opiekujący się mną lekarz, rodziłam córeczkę. 'Kto to jest ta pani, co ma takie dobre warunki w izolatce?' - pytały pacjentki. Salowa wypaliła: 'To córka Bieruta'. I to poszło w Polskę" - przytacza wypowiedź Sommer Świat Seriali.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także