Trwa ładowanie...

Do czego naprawdę służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Chociaż wydaje nam się, że znamy swoje mieszkania jak własną kieszeń, to nadal coś może nas zaskoczyć. Takim "czymś" może być ta niepozorna szuflada pod piekarnikiem. Do czego służy? Podpowiadamy, że nie do trzymania blach i foremek na ciasto.

Share
Do czego służy szuflada pod kuchenką?
Do czego służy szuflada pod kuchenką?Źródło: Pexels
d3sa8dw

W każdej kuchni znajdzie się taka szuflada, do której wrzucamy wszystko to, co nie ma swojego stałego miejsca. I tak obok nici do szycia znajdziemy otwieracz do puszek albo kalkulator, zawsze jakaś niespodzianka. Ale szuflada pod piekarnikiem może zaskoczyć cię swoim przeznaczeniem. Czy wiesz, do czego tak naprawdę służy?

Do czego naprawdę służy szuflada pod piekarnikiem?

Nie powinniśmy przechowywać tam desek, tacek czy innych przyborów kuchennych. To miejsce zostało zaprojektowane z myślą o potrawach, które już przygotowaliśmy. Jeśli na przykład ziemniaki ugotowały się wcześniej, niż upiekło mięso, możemy je wstawić właśnie do szuflady pod piekarnikiem. Dzięki cyrkulacji powietrza i wilgotności jedzenie będzie ciepłe, ale nie suche.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie szuflady mogą spełniać tę funkcję. Informacji o tym powinieneś szukać w instrukcji obsługi swojej kuchenki. Zwróćmy uwagę również, co tam wkładamy. Zdecydowanie przedmioty łatwopalne powinny znaleźć inne, bezpieczniejsze miejsce.

Sprawdzam!: iRobot Roomba i7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3sa8dw

Podziel się opinią

Share
d3sa8dw
d3sa8dw