FitnessDobierz perfekcyjnie cień do koloru oczu

Dobierz perfekcyjnie cień do koloru oczu

Dobierz perfekcyjnie cień do koloru oczu
Źródło zdjęć: © Rossmann
23.11.2015 10:30, aktualizacja: 24.12.2015 08:48

To jeden z największych dylematów podczas wykonywania makijażu. Jak dobrać cień do powiek, by idealnie pasował do koloru oczu i podkreślał typ urody? Wbrew pozorom ta kwestia wcale nie jest skomplikowana. Wystarczy poznać kilka prostych zasad i już zawsze się do nich stosować.

To jeden z największych dylematów podczas wykonywania makijażu. Jak dobrać cień do powiek, by idealnie pasował do koloru oczu i podkreślał typ urody? Wbrew pozorom ta kwestia wcale nie jest skomplikowana. Wystarczy poznać kilka prostych zasad i już zawsze się do nich stosować.

Nie ma wątpliwości, że idealnie dobrany cień do powiek to jedna z najważniejszych kwestii w makijażu. Dzięki niemu oko jest idealnie podkreślone, a cała twarz nabiera charakteru i niepowtarzalnego uroku. Tylko czym się kierować stojąc w drogerii przed szafami pełnymi kosmetyków, w których cienie do powiek zajmują kilka półek, a ich kolorów jest co najmniej kilkadziesiąt?

Podczas wyboru idealnego cienia do powiek zacząć należy od koloru tęczówki. Kiedyś sądzono, że aby uniknąć makijażowej wpadki, kolor cieni do powiek powinien odpowiadać kolorowi oczu. Obecnie większość makijażystów od tej zasady odchodzi. Nie dlatego, że jest ona błędna, ale dlatego, że taki sam kolor oczu i cieni to najprostszy sposób, by zgasić spojrzenie, pozbawić oko wyrazistości i sprawić, że makijażowi brakuje tzw. efektu „wow!”

Kolejna ważna kwestia podczas wyboru cieni do powiek to typ makijażu, jaki chcemy wykonać i okazja, na którą się malujemy. Jeśli make up ma być spokojny i delikatny, najlepsze do podkreślenia spojrzenia będą kolory harmonijne. Jeśli natomiast malujemy się na większe wyjście i chcemy, aby makijaż był mocniejszy, widoczny i bardziej wyrazisty, cień do powiek powinien mieć odcień kontrastujący z kolorem tęczówki.

Poniżej znajdziecie krótką ściągawkę, jakie kolory cieni są najbardziej odpowiednie dla poszczególnych kolorów oczu. Warto pamiętać, że choć tęczówka to kwestia bardzo ważna, wybierając cienie do powiek, należy brać pod uwagę także kolor włosów i typ karnacji. Inny odcień danego koloru będzie bowiem idealny dla blondynki z niebieskimi oczami o bardzo jasnej karnacji, a inny dla brunetki, która także ma błękitną tęczówkę, ale jej cera jest oliwkowa. Ogólna zasada jest taka, że jasne odcienie świetnie sprawdzą się u pań z jasną karnacją, a te ciemniejsze będą idealne dla kobiet, które natura obdarzyła ciemną karnacją.

Oczy szare i niebieskie

Kolory harmonijne: zielony, żółty, różowy, szary

Kolory kontrastujące: brązowy, czarny, fioletowy, brzoskwiniowy, złoty, pomarańczowy

Oczy zielone

Kolory harmonijne: niebieski, żółty, szary

Kolory kontrastujące: czarny, fioletowy, brązowy, miedziany, purpurowy

Oczy piwne

Kolory harmonijne: brązowy, szary, brzoskwiniowy, pomarańczowy

Kolory kontrastujące: błękitny, granatowy, zielony, fioletowy, czarny

Oczy brązowe

Kolory harmonijne: jasnobrązowy, czerwony, purpurowy, pomarańczowy

Kolory kontrastujące: szary, czarny, złoty, zielony, purpurowy, niebieski, granatowy

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2015/2016 Znajomość zasad doboru idealnych cieni do powiek znacznie ułatwia wybór tych tendencji w makijażu na dany sezon, które najbardziej służą naszej urodzie. Co zatem modne będzie jesienią i zimą 2015/2016?

Rzęsy XXL i mocne brwi

Główny akcent stawiamy na oczy, a konkretnie na rzęsy. Powinny być bardzo starannie wytuszowane, najlepiej kilkoma warstwami maskary, aby osiągnęły rozmiar XXL. Tak podkreślone rzęsy potrzebują oprawy w postaci mocnych, gęstych i wyraźnie podkreślonych brwi. Ten trend utrzymuje się już od kilku sezonów i wszystko wskazuje na to, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Brwi i rzęsy to jednak nie wszystko. W tym sezonie projektanci i makijażyści lansują także bardzo mocną kreskę narysowaną eyelinerem. Z kolei zwolenniczki cieni do powiek mogą wybierać w mocno w tym sezonie lansowanych brązach, rudościach i odcieniach rdzy. W makijażach wieczorowych powieki ozdobione są brokatem. Idealna cera i róż na policzkach

Tak podkreślonym oczom towarzyszyć powinna nieskazitelna cera . Lansowany jest trend znany jako „make up no make up”, jednak wizażyści przestrzegają, że aby osiągnąć taki efekt, nie można pozostawić twarzy „nagiej”. Wręcz przeciwnie, aby cera była idealna, należy poświęcić jej trochę czasu. Najważniejsze jest zastosowanie korektora i zastąpienie ciężkiego fluidu znacznie lżejszym, o idealnie dobranym do skóry odcieniu. Tak przygotowana skóra wymaga jeszcze muśnięcia różem. W tym sezonie jest on obowiązkowy, najlepiej w cukierkowym, a nie pastelowym odcieniu. Chodzi o uzyskanie efektu naturalnie zaróżowionych policzków, jak po długim spacerze na mrozie. Ciemne usta

Na koniec usta. Wizażyści twierdzą, że w tym sezonie powinny być ciemne: wiśniowe, fioletowe, burgundowe, a nawet… czarne. Ten ostatni kolor polecamy jednak tylko paniom młodym, odważnym i oczywiście jedynie na wieczorne wyjście.

Źródło artykułu:WP Kobieta