Najgorszy szkodnik w ogrodzie. Wystarczą trzy łyżki

Jak pozbyć się turkucia podjadka z ogrodu?
Jak pozbyć się turkucia podjadka z ogrodu?

29.05.2024 13:22, aktual.: 29.05.2024 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Turkuć podjadek to jeden z najbardziej żarłocznych szkodników ogrodowych. Jeśli zauważysz go w swoim ogrodzie, musisz działać jak najszybciej, bowiem owad jest w stanie całkowicie zniszczyć uprawę. Jak pozbyć się turkucia podjadka? Poznaj prosty sposób.

Kiedy temperatura zaczyna szybować w górę, owady budzą się do życia. Często odwiedzają nasze działki i ogrody. Wśród nich znajduje się wiele szkodników, takich jak turkuć podjadek. To żarłoczny owad, który żywi się korzeniami młodych roślin.

Szkodnik jest wyjątkowo odporny na chemiczne opryski czy środki do zwalczania owadów. Jak pozbyć się turkucia podjadka z ogrodu? Sięgnij po produkt, który z pewnością masz już w swojej kuchennej szafce, a wytępisz szkodniki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak rozpoznać turkucia podjadka?

Turkuć podjadek to jeden z największych owadów żyjących w Polsce. Osiąga średnio 6 cm długości, choć zdarzają się większe osobniki. Posiada trzy pary długich odnóży, a jedna z nich zakończona jest długimi kolcami, które umożliwiają mu kopanie podziemnych tuneli.

Najlepiej czuje się na ternach wilgotnych i podmokłych. Prowadzi nocny tryb życia. Za dnia skrywa się w wykopanym przez siebie tunelu, a nocą żeruje na roślinach. Jak rozpoznać, że turkuć pojawił się w naszym ogrodzie? Zwróć uwagę na glebę. Jeśli pojawiły się w niej niewielkie otwory, a łodygi i liście roślin stają się żółte, to znak, że zostały zaatakowane przez turkucia.

Dodaj do wody i podlej rośliny. Wytępisz turkucia podjadka

Obecność turkucia podjadka nie zwiastuje nic dobrego. Trzeba się go pozbyć jak najszybciej, bowiem owad jest w stanie dotkliwie zniszczyć plon. Owad jest odporny na wszelkie chemiczne opryski czy pułapki.

Jest jednak jeden sposób, który wybije turkucie co do jednego. Potrzebujesz dwóch rzeczy — dużego baniaka wody i oleju. Wlej do wody 5-6 łyżek oleju, a tak przygotowaną mieszankę wlej do tuneli. Woda zaleje gniazda lęgowe, a dodatek oleju sprawi, że dorosłe osobniki nie będą w stanie się poruszać w tunelu. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a pozbędziesz się turkuci z ogrodu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)