Trwa ładowanie...

Dożynki prezydenckie w Spale. Agata Kornhauser-Duda znów się wyróżniała

Dożynki prezydenckie w Spale to ogromne wydarzenie, a ich tradycja sięga już kilkudziesięciu lat. Obecność pary prezydenckiej jest oczywistością. Andrzej i Agata Dudowie pojawili się wspólnie na obchodach, ale to Pierwsza Dama przykuwała wzrok.

Share
Dożynki prezydenckie w Spale. Agata Kornhauser-Duda znów się wyróżniała
Źródło: PAP
d3zl0aj

Dożynki prezydenckie w Spale. Agata Duda zachwyciła

Tradycja dożynek prezydenckich sięga 1927 roku, kiedy w II Rzeczpospolitej Ignacy Mościcki zorganizował ogólnopolskie święto rolników. Do Spały przybyło wówczas 10 tysięcy gości. W okresie międzywojennym miejscowość wypoczynkowa była letnią siedzibą prezydentów RP, a później na jej terenie wybudowano ogromny stadion, gdzie do dzisiaj są organizowane dożynki.

Agata Duda pojawiła się na tegorocznych uroczystościach w długiej, ciemnej sukience z motywem kwiatowym. Kreacja była spięta w talii szerokim pasem, co wysmukliło sylwetkę Pierwszej Damy. Całość dopełniły szpilki z zaokrąglonymi czubkami. Chociaż dominującym kolorem tej stylizacji był granat, to jednak ogromne kolorowe kwiaty sprawiły, że sukienka Agaty Dudy była niebanalna i bardzo elegancka.

Agata i Andrzej Dudowie bawili się na dożynkach PAP
Agata i Andrzej Dudowie bawili się na dożynkach Źródło: PAP
Agata Duda na dożynkach PAP
Agata Duda na dożynkach Źródło: PAP

Zobacz także: "Klątwa Frykowskich". Maja Frykowska tłumaczy swoją burzliwą przeszłość

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zl0aj

Podziel się opinią

Share
d3zl0aj
d3zl0aj