FitnessDrugi podbródek - ćwiczenia. Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Drugi podbródek - ćwiczenia. Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

Drugi podbródek jest efektem gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach szyi. Tego problemu można pozbyć się, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Jak wyglądają? Poznaj ćwiczenia na podbródek i inne sposoby, aby pozbyć się podwójnego podbródka.

Drugi podbródek - ćwiczenia. Jak pozbyć się podwójnego podbródka?
Źródło zdjęć: © iStock.com | Chris_Tefme

06.12.2018 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drugi podbródek - przyczyny

Przyczyną powstawania drugiego podbródka jest najczęściej brak ruchu, zła postawa ciała (garbienie się i częste patrzenie w dół) oraz nieodpowiednie odżywianie. Za nieestetyczny wygląd szyi odpowiada też starzenie się organizmu. Z czasem delikatna skóra twarzy i szyi traci włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność oraz jędrność skóry.

Poznaj sposoby na zapobieganie zwisaniu skóry pod brodą oraz pozbycie się drugiego podbródka.

Drugi podbródek - ćwiczenia

Ćwiczenia na drugi podbródek można wykonywać w każdym miejscu zarówno w pracy, w szkole, jak i w domu. Aby ćwiczenia przyniosły efekty, należy trenować mięśnie brody i szyi minimum 3 razy w tygodniu po 15 min. Ważne, aby kontrolować ruchy języka i ust, dlatego ćwiczenia na podwójny podbródek warto wykonywać przed lustrem.

  • całuski do góry - ćwiczenie jest niezwykle proste. Wystarczy odchylić głowę do tyłu i układać usta jak do pocałunku. Ważne, aby w trakcie tego ćwiczenia napinać oraz rozluźniać mięśnie szyi. Ćwiczenie na drugi podbródek warto powtórzyć w 3 seriach po 30 razy.
  • wyciąganie języka - to kolejne proste ćwiczenie, które przypomni ci czasy dzieciństwa. Ustaw głowę prosto i wyciągnij język, tak aby położyć go na brodzie. Później, ruchem pulsacyjnym staraj się wyciągać go jeszcze bardziej. To ćwiczenie na podbródek warto wykonać w 3 seriach po 15 razy.
  • samogłoski - ćwiczenie polega na głośnym i wyraźnym wypowiadaniu samogłosek (a, e, i, o, u, y).
  • pokazywanie dziąseł - ćwiczenie na drugi podbródek wykonujemy przy rozluźnionej twarzy i zamkniętych ustach. Następnie obniżamy dolną wargę, tak mocno, aby pokazać dolne dziąsła.
  • ćwiczenia językiem - aby wykonać ćwiczenie na podbródek, należy położyć dłoń na szyi, tak aby objąć ją z jednej strony kciukiem, a z drugiej palcami. Następnie należy przesuwać język w tył jamy ustnej. Ruch mięśni będzie odczuwalny pod palcami. Ćwiczenie na drugi podbródek warto powtórzyć w 3 seriach po 30 razy.

Inne sposoby na drugi podbródek

Jeżeli borykasz się z problemem podwójnego podbródka, warto oprócz ćwiczeń i zmiany diety, stosować masaże. Codziennie rano i wieczorem należy okrężnymi ruchami wmasować lub/i wklepać krem nawilżający w skórę twarzy oraz szyi. Aby efekt masażu był jeszcze lepszy, można zastosować lekkie szczypanie, które pobudzi krążenie oraz zwiększy wchłanialność składników odżywczych zawartych w kremie.

Na drugi podbródek pomagają też różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne (np. kwas pirogronowy, maseczki z alg, mikrodermabrazja)
, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (np. lipoliza iniekcyjna, fotoodmładzanie, termolifting)
oraz chirurgii plastycznej (liposukcja)
.

Drugi podbródek można ukryć za pomocą odpowiedniej fryzury lub makijażu.

Komentarze (10)