UrodaMikrodermabrazja - efekty, rodzaje i cena zabiegu na twarz

Mikrodermabrazja - efekty, rodzaje i cena zabiegu na twarz

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na oczyszczenie skóry. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych peelingów. Jakie są rodzaje mikrodermabrazji i który wybrać?

Mikrodermabrazja - efekty, rodzaje i cena zabiegu na twarz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Anna Bator

Zabieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na oczyszczaniu skóry poprzez ścieranie warstwy rogowej naskórka. W niektórych metodach ścieraniu ulegają również głębsze warstwy skóry. Zabieg mikrodermabrazji zyskał popularność na początku XXI wieku i dziś jest jednym z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej.

Zabieg mikrodermabrazji często stosowany jest przed innymi zabiegami z użyciem lasera. Podczas mikrodermabrazji na okres około dwóch tygodni znacznie zmniejszona zostaje bariera ochronna skóry, a dodatkowo poprawia się wchłanialność składników aktywnych.

Rodzaje mikrodermabrazji

  • Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj mikrodermabrazji. Stosowana jest w nim specjalna głowica z użyciem prawdziwego lub sztucznego diamentu. W procesie oczyszczania tworzy się delikatny pył, który jest natychmiast zasysany do filtra. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i doskonale sprawdza się u osób ze skórą wrażliwą i cienką.
  • Mikrodermabrazja korundowa jest najbardziej inwazyjnym rodzajem mikrodermabrazji. Stosuje się w niej mikrokryształki korundu, czyli tlenku glinu. Zabieg wykorzystuje wysokie ciśnienie, za pomocą którego skóra ulega piaskowaniu przez mikrokryształki. Druga głowica umieszczona na urządzeniu od razu wyłapuje pozostałości tlenku glinu i startą skórę. Zabieg nie jest odpowiedni dla delikatnej skóry i stosuje się go do usuwania większych zmian skórnych, jak blizny, rozstępy, cellulit czy rozszerzone pory. Efektem ubocznym jest zaczerwienienie, które może trwać do dwóch dni.
  • Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja, to najłagodniejszy rodzaj mikrodermabrazji. Jest odpowiedni dla osób z wrażliwą i trądzikową skórą. Podczas zabiegu stosowany jest tlen z odrobiną pyłu fizjologicznego, który za pomocą podciśnienia wydmuchiwany jest na skórę, powodując jej oczyszczenie.

Mikrodermabrazja - efekty

Efekty mikrodermabrazji są wielorakie. Przede wszystkim oczyszcza ona skórę, odblokowuje pory oraz zmniejsza widoczność zmarszczek, przebarwień i blizn. Redukuje objawy trądziku oraz usuwa zaskórniki i inne niedoskonałości.

Mikrodermabrazja ma właściwości dotleniające i ożywiające skórę oraz poprawia jej kolory i elastyczność. W wyniku zabiegu skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu, a także poprawione zostaje jej ukrwienie.

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania

Mikrodermabrazja to zabieg mało inwazyjny, więc może być stosowany na większość typów skóry. Nie ma przeciwwskazań, by stosowały ją osoby z cerą wrażliwą, naczynkową lub alergiczną, a także kobiety w ciąży.

Zabiegu mikrodermabrazji nie należy stosować podczas łuszczycy, bliznowców oraz stanów zapalnych skóry i zakażeń bakteryjnych lub wirusowych. Nie należy łączyć jej ze stosowaniem leków przeciwzakrzepowych.

Mikrodermabrazja - koszt

Koszt mikrodermabrazji jest różny w zależności od miejsca stosowania. Zabieg należy zwykle powtórzyć od trzech do sześciu razy. Ceny mikrodermabrazji twarzy wahają się od 80 do 200 złotych. Mikrodermabrazja pleców jest nieco droższa, a mikrodermabrazja dekoltu i szyi tańsza i kosztuje od 40 do 100 złotych.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)