Trwa ładowanie...

Duński magazyn skrytykowany za kontrowersyjne zdjęcie

"Byłem przekonany, że branża modowa dawno zrozumiała, że anoreksja to problem, który należy traktować poważnie" - napisał duński minister finansów, komentując zdjęcie wydrukowane przez magazyn "Cover". Skrajnie chuda modelka wywołała medialną burzę.

Share
Duński magazyn skrytykowany za kontrowersyjne zdjęcie
Źródło: Facebook/COVER fanpage
d2ziaxs

"Byłem przekonany, że przedstawiciele świata mody dawno zrozumieli, że anoreksja to problem, który należy traktować poważnie" - napisał duński minister finansów, Benny Englebrecht, komentując zdjęcie wydrukowane przez magazyn "Cover". Skrajnie chuda modelka wywołała medialną burzę.

W dyskusję na temat kontrowersyjnego zdjęcia, wydrukowanego przez "Cover" zaangażowali się nie tylko internauci. Nic w tym dziwnego, ponieważ niefortunna fotka przedstawia modelkę cierpiącą na zaburzenia odżywiania. Redaktor naczelna, Malene Malling, nazwała całą sytuację fatalnym błędem.

"Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo smutny. Przez lata w "Cover" umieszczono dziesiątki tysięcy zdjęć, ale fotografia wychudzonej modelki w wydaniu 103 nie powinno się nigdy ukazać. Nie sprostałam roli jako redaktor naczelna, kobieta i matka, za co z głębi serca przepraszam" - napisała na fanpage'u magazynu Malling.

d2ziaxs

Wydaje się, że internauci prędko nie zapomną o tej sprawie. Osoby oburzone brakiem odpowiedzialności przedstawicieli branży modowej, nazwali ją "Covergate". Wytknęli wydawcom także fakt, że ze strony magazynu na Facebooku zniknęły komentarze dotyczące napętnowanej fotki.

(mtr), WP Kobieta

POLECAMY:

d2ziaxs

Podziel się opinią

Share
d2ziaxs
d2ziaxs