Blisko ludziDziecko widziało jak dorośli uprawiają seks

Dziecko widziało jak dorośli uprawiają seks

Dziecko widziało jak dorośli uprawiają seks
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

09.03.2010 15:40, aktual.: 06.06.2018 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasza 10-letnia córka przyłapała mnie i męża w sytuacji intymnej, od paru dni nie przesypia nocy i cały czas nadsłuchuje, czy "coś robimy”. Co robić? Czy iść z nią do psychologa?

Nasza 10-letnia córka przyłapała mnie i męża w sytuacji intymnej, od paru dni nie przesypia nocy i cały czas nadsłuchuje, czy "coś robimy”. Martwię się, bo po naszej rozmowie nic się nie zmieniło, a ona twierdzi, że ma uraz, zawsze starałam się rozmawiać o tych sprawach otwarcie. Co robić? Czy iść z nią do psychologa?

Najważniejsze – podobna sytuacja nie może się powtórzyć. Nie wiem, jakie są Państwa warunki mieszkaniowe, jak Państwo dzielicie pokoje, miejsca do spania…. Musicie tak zorganizować życie intymne, by sytuacja nie powtórzyła się. Skoro Pani rozmowy niewiele dały, nie wystarczyły, nie zdjęły napięcia, które zawisło nad rodziną, warto pomyśleć o psychologu. Może w gabinecie córka bardziej się otworzy, może ujawni swoją złość, niechęć, urazę, przerobi negatywne emocje i z pomocą psychologa wyciszy się. Taka sytuacja bywa stresem dla dziecka, nie zawsze ją rozumie, czasem się jej boi, wstydzi, a innym razem nie bardzo wie, jak zachowywać się wobec rodziców. Nie wiem, co mówiła córka podczas rozmowy, jaka była atmosfera tej rozmowy…. To jest ważne dla dalszych działań i ewentualnej pomocy córce. Może psycholog pomoże Pani przejść przez te trudną sytuację. Życzę powodzenia w rozmowach.

Krystyna Zielińska - psycholog dziecięcy i logopeda

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także