UrodaDzienny makijaż krok po kroku

Dzienny makijaż krok po kroku

Dzienny makijaż krok po kroku
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Julia Wiśniewska
29.11.2017 10:06, aktualizacja: 29.11.2017 15:52

Sprawdziłyśmy, jak zrobić dzienny makijaż, który nie zajmie nam wiele czasu, a zapewni naturalny i subtelny wygląd. Dodatkowo mocniej podkreślone usta mogą być jego wersją wieczorową – doradza makijażystka gwiazd Magda Pieczonka, Beauty Advisor AA Wings of Color.

1 Zaczynamy od bazy, najlepiej nawilżająco-rozświetlającej, która doskonale rozpromieni cerę. Ponieważ zawiera dużo składników pielęgnacyjnych jak witamina C czy ekstrakt z żurawiny , możemy potraktować ją jako zamiennik kremu do twarzy.

2 Następnie nakładamy podkład. Dobrze wybrać taki, który dopasowuje się do koloru skóry (np. Ideal Match + Vitamins E+C, AA Wings of Color – nie sprawia, że skóra jest matowa, a dodatkowo ją rozświetla). Aplikujemy zwilżoną gabeczką go na całą twarz, oprócz okolicy oczu (tam nakładamy korektor) oraz delikatnie rozcieramy na szyi.

3 Korektor pod oczy. Uwaga! Nie nakładajmy go tylko pod oczy, bo uzyskamy efekt à la miś panda. Pod oczami pociągnijmy go wzdłuż nosa, tworząc trójkąt – w ten sposób będziemy wyglądały naturalnie i świeżo.

4 Za pomocą pedzla delikatnie matujemy twarz sypkim pudrem za pomocą pędzla, a następnie modelujemy ją bronzerem w kamieniu – na przypudrowaną twarz (np. Bronze Modeling Powder, AA Wings of Color). Bronzer nakładamy na kości policzkowe, również za pomocą pędzla. Jeżeli mamy wysokie czoło, nałóżmy go również tam. Delikatnie przeciągamy też bronzerem po szyi.

5 Nakładamy rozświetlacz na skronie, powieki, grzbiet kości jarzmowej, grzbiet nosa i odrobinę na brodę, aby wymodelować twarz. Jeżeli mamy wąskie usta, to takim pudrem możemy rozświetlić również miejsce nad górną wargą, zwane łukiem kupidyna, aby je optycznie powiększyć.

6 Róż nakładamy na najbardziej wypukłą część kości policzkowej. Powinien wtopić się w rozświetlacz i bronzer – dzięki temu będzie subtelną smugą, a nie plamą.

7 Kolejnym krokiem jest podkreślenie brwi. Jeżeli ich naturalny kształt nam odpowiada, to wystarczy podkreślić je żelem do brwi (np. żel Brow Stylist, AA Wings of Color). Jeśli nie, możemy go skorygować za pomocą pomady do brwi.

8 Tuszujemy rzęsy dokładnie – to podkreśli oko, doda głębi spojrzeniu i spowoduje, że cały makijaż nabierze wyrazu.

9 Ostatnim krokiem w makijażu są usta. W wersji naturalnej najlepiej użyć błyszczyka, który je nawilży i doda świeżości oraz blasku (np. błyszczyki Ultra Care Lip Gloss, AA Wings of Color).

I tak umalowane możemy wyruszyć z domu!

Czy same możemy wykonać taki makijaż w domu? My postanowiłyśmy wykorzystać rady ekspertki i przeprowadzić test. Co ważne, użyjemy tych samych kosmetyków. Co z tego wyjdzie, przekonacie się wkrótce.

Partnerem artykułu jest marka AA

Źródło artykułu:WP Kobieta