Dziewczynka cytuje słowa ministra Czarnka. Poruszający spot kampanii Wolna Szkoła

Spot jest ostrzeżeniem dla rodziców
Spot jest ostrzeżeniem dla rodziców
Źródło zdjęć: © YouTube
oprac. KSA

27.09.2021 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minister Edukacji i Nauki nie ukrywa swoich radykalnych i często dyskryminujących poglądów na świat. W natłoku informacji nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec zagrożenie płynące z wypowiedzi polityka. W sieci pojawił się spot, który w doskonały sposób obrazuje, co Przemysław Czarnek uważa na temat osób LGBT+.

Akcja Wolna Szkoła powstała z nadzieją na wprowadzenia zmian w polskiej oświacie i przeciwstawienie się planom ministra Przemysława Czarnka. Zaangażowali się w nią nauczyciele, dyrektorzy, artyści, influencerzy oraz szereg organizacji pozarządowych, a także związki zawodowe.

Apel do rodziców

W sieci pojawił się drugi spot kampanii, który jest ostrzeżeniem przed szkołą pełną dyskryminacji, nienawiści i przemocy wobec innych, której twarzą i symbolem według "Wolnej Szkoły" stał się minister Czarnek.

Na nagraniu widzimy parę spacerujących nastolatek trzymających się za ręce oraz dziewczynkę idącą w towarzystwie mamy. W pewnym momencie dziewczynka zatrzymuje się i złowrogim głosem wypowiada przerażające słowa. Na końcu dowiadujemy się, że są to dokładnie te słowa, których padły z ust ministra Edukacji i Nauki.

"Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II Wojny Światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie Powstańców" - mówi.

Film kończy apel do rodziców, aby nie pozwoli, żeby tak wyglądała edukacja ich dziecka. To szalenie ważne, ponieważ 70 proc. młodych osób LGBT doświadcza przemocy fizycznej lub słownej, a bardzo wiele przypadków przemocy fizycznej ma miejsce w szkole.

"Wypowiadane przez ministra edukacji słowa to zachęta do aktów przemocy, dyskryminacji i nienawiści w szkole" - ostrzegają organizatorzy akcji "Wolna Szkoła".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (183)
Zobacz także