Trwa ładowanie...

Ekspert przeanalizował mowę ciała Wołodymyra Zełenskiego. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości

Wojna w Ukrainie trwa już od niemal 40 dni. Czas i nieustanna walka o dobro ukochanej ojczyzny znajdują swe odzwierciedlenie w zmieniającej się postawie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. - Na początku buzowała adrenalina - mówi ekspert od mowy ciała, Łukasz Kaca.

Share
Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia Źródło: Getty Images, fot: Anadolu Agency
d7askdn

Od pierwszego dnia wojny na terenie Ukrainy Wołodymyr Zełenski niemal codziennie przemawia do obywateli swojej ukochanej ojczyzny. Obserwują go jednak nie tylko Ukraińcy, ale także mieszkańcy nawet najbardziej oddalonych zakątków świata.

Mowa ciała Wołodymyra Zełenskiego

I choć jego postawa i siła budzą ogromny podziw, to w jego zachowaniu coraz częściej można dostrzec subtelne zmiany. O czym one świadczą? Na to pytanie, w rozmowie z Onetem, stara się odpowiedzieć specjalista od mowy ciała, Łukasz Kaca.

Jak wyjaśnia, na samym początku gesty Zełenskiego świadczyły o ogromnej determinacji, wysokim poziomie adrenaliny i braku jakiegokolwiek strachu. - Jego ruchy pokazywały obywatelom, że jest człowiekiem, który stanął w obliczu wielkiego wyzwania, które go nie złamało i które mimo trudu dzielnie dźwiga - mówi ekspert.

Zmiany w zachowaniu Wołodymyra Zełenskiego

Kaca zauważa również, że po około dwóch tygodniach od ataku wojsk rosyjskich, mowa ciała Zełenskiego zmieniła się. Specjalista tłumaczy, że wpływ ma na to niewątpliwe zmęczenie prezydenta Ukrainy: To obraz człowieka, który nie jest już w takim natarciu, jak na początku, tylko uspokaja, spowalnia ruchy i wchodzi w rolę dyplomaty, w której postawiła go sytuacja.

d7askdn

Kaca podkreśla jednak, że jego postawa nie miała nic wspólnego z rezygnacją, a raczej z bezsilnością związaną z układami geopolitycznymi. Co więcej, wyodrębnia kolejne zmiany, jakie zaszły w postawie Zełenskiego zaledwie w ciągu ostatnich kilku dni.

- Na początku buzowała adrenalina, a teraz, zamiast niej, można zaobserwować wzrost poczucia pewności siebie i spokoju. Wygląda to tak, jakby Zełenski wziął głęboki wdech i znów nabrał werwy do działania. (...) Teraz jego emocje są bardziej kontrolowane, ale za to widzimy je w szerszej palecie barw - ekspert od mowy ciała podsumowuje w rozmowie z Onetem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Co dalej z uchodźcami z Ukrainy? "Konieczne jest stworzenie systemu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7askdn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d7askdn
d7askdn