ModaF jak Filip von Polen

F jak Filip von Polen

F jak Filip von Polen
Źródło zdjęć: © Facebook/ Filip Von Polen
24.03.2016 13:23, aktualizacja: 24.03.2016 13:54

Czy można wymyślić cokolwiek nowego w kwestii jedwabnej apaszki, skoro dom mody Hermes już dawno zmonopolizował temat, a współczesne czasy spychają tego typu akcesoria na boczny tor? Owszem, można, udowadnia niewerbalnie Filip Nocko, kryjący się pod pseudonimem Filip von Polen.

Czy można wymyślić cokolwiek nowego w kwestii jedwabnej apaszki, skoro dom mody Hermes już dawno zmonopolizował temat, a współczesne czasy spychają tego typu akcesoria na boczny tor? Owszem, można, udowadnia niewerbalnie Filip Nocko, kryjący się pod pseudonimem Filip von Polen.

Pochodzi z Wrocławia, studiował w Berlinie, a swoje prace prezentował podczas ichniego tygodnia mody pod egidą marki 30pairsofhands. Praktyki odbywał u Zaca Posena, Jeremy’ego Scotta i Jeana Charlesa de Castelbajaca. Do Paryża wpadł na moment, a został na zawsze. W 2013 roku wystartował z marką Filip von Polen, oferującą niebanalne jedwabne chusty, mocno nawiązujące do polskości. Kto jednak myśli, że będzie tu dosłowny folklor rodem z Podhala czy Mazowsza, jest w dużym błędzie.

Filip bierze na warsztat stereotypowe elementy sielskiego polskiego krajobrazu. Płaskie zielone przestrzenie, runo leśne, dzikie i hodowlane zwierzęta, typowe dla regionu owoce i warzywa. Są sowy, owce i lisy, gruszki i pomidory, przeplatają się też króliki, sikorki i koguty. Wszystkie zostały sfotografowane, a następnie powycinane i zebrane w formie multiplikowanych kolaży, nierzadko przywodzących na myśl obrazy z kalejdoskopu lub egzotyczne mozaiki. Z realistycznych zdjęć powstają fantastyczne wizje, w których szyszka i biedronka mają ten sam rozmiar, a pyszczki saren tkwią jeden obok drugiego, tworząc regularny deseń. Powstałe grafiki przenoszone są w formie nadruku na włoski jedwab. Wyobraźnia projektanta zdaje się nie mieć granic, na co dowodem są kolejne kolekcje. Nie przechodzą bez echa – zanim ktokolwiek w Polsce o nim napisał, Filip miał na koncie publikacje m.in. w Vogue oraz WWD. Parę dni temu WGSN umieścił go pośród marek, które warto obserwować w 2016. To ogromne wyróżnienie.

Wiosna i lato 2016 to barwne ptaki poukrywane w typowo polskich kwiatach (np. bratkach i nagietkach). Sesja wizerunkowa autorstwa Kasi Bielskiej jest najlepszą w krótkiej historii marki. Egzotyczne otoczenie, turkus morskiej wody i szarość pochmurnego nieba wspaniale podbijają nasycone barwy letnich nadruków. Filip von Polen wkroczył już w ósmy sezon, który zaprezentował ostatnio w czasie trwania Tygodnia Mody w Paryżu. Tym razem na chustach można szukać m.in. białego jeża. Ale na razie skupiamy się na lecie, przy okazji życząc projektantowi kolejnych sukcesów.

Harel - autorka jednego z pierwszych w Polsce merytorycznych blogów o modzie. Prowadzi go od ośmiu lat, skupiając się przede wszystkim na polskich markach i projektantach. Mieszka i pracuje w Warszawie.

[

]( http://fashionpost.pl/ )

Źródło artykułu:Fashion Post
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także