Trwa ładowanie...
d2av421
Seks i Związki

Femodette

Tabletki Femodette (nazywane również Logest) to preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji, złożony z etynyloestradiolu i gestodenu.
Share
d2av421

Femodette – informacje ogólne

Tabletki Femodette (nazywane również Logest) to preparat antykoncepcyjny trzeciej generacji, złożony z etynyloestradiolu i gestodenu. Femodette zapobiega ciąży przez zwiększenie gęstości śluzu szyjkowego, zahamowanie uwalniania komórek jajowych z jajników oraz wpływ na ukrwienie ścianek macicy. Środek stosuje się również w leczeniu przewlekłego trądziku i nadmiernego owłosienia u kobiet.

Femodette – stosowanie

d2av421

Preparat Femodette należy regularnie przyjmować przez 21 dni, połykając jedną tabletkę na dobę o tej samej porze. Po pełnym cyklu kuracji powinna nastąpić tygodniowa przerwa w stosowaniu leku. Pierwszą pigułkę spożywa się podczas pierwszego dnia miesiączki. Można opóźnić ten moment o około 5 dni, ale wówczas działanie preparatu również się opóźni.

Femodette – skutki uboczne

Środek antykoncepcyjny Femodette może wywołać niepożądane skutki uboczne. Najczęściej występujące to: nudności, wymioty, nagłe zmiany masy ciała, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, spadek libido grzybice.

Femodette – przeciwwskazania

d2av421

Preparatu Femodette nie powinny zażywać kobiety, u których stwierdzono aktualne lub przebyte w przeszłości choroby serca, cukrzycę, migreny, depresję, schorzenia wątroby oraz nadciśnienie tętnicze. Środek ten przeciwwskazany jest również kobietom ciężarnym i karmiącym piersią.

Przed stosowaniem

Przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych Femodette należy skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem i wykonać komplet podstawowych badań kontrolnych, które wskażą występowanie ewentualnych przeciwwskazań w zażywaniu leku.

d2av421

Podziel się opinią

Share
d2av421
d2av421