Trwa ładowanie...

"Filip zasnął... I już się nie obudził". Szpital odmówił przyjęcia dziecka, które zmarło kilka dni później

"Moje dziecko nie żyje, tylko dlatego, że pediatra uznał, że nie nadaje się na oddział" - tymi słowami zatytułowany jest post matki, która właśnie straciła syna. Dziecko było chore, ale lekarz odmówił przyjęcia go do szpitala.

Share
"Filip zasnął... I już się nie obudził". Szpital odmówił przyjęcia dziecka, które zmarło kilka dni późniejŹródło: Forum, fot: Daniel Dmitriew
d3ozxtw

4-miesięczny Filip nie został przyjęty na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chełmie po tym, jak jego mama zauważyła biegunkę. W ciągu kilkunastu godzin objawy się nasiliły, do tego doszły wymioty, z którymi dziecko sobie nie radziło. Dwa dni później matka dziecko, zgłosiła się do lekarza, który kazał jej jechać do szpitala. Niestety nie dotarli na oddział.

Ta historia w ciągu 18 godzin została udostępniona 13 tysięcy razy. Liczba ta cały czas rośnie. Większość osób oskarża lekarzy o zaniedbanie i zbagatelizowanie matki, która przyjechała z małym dzieckiem.

d3ozxtw

Większość internautów obarcza winą szpital - "Jaki lekarz nie zostawia malutkiego dziecka na oddziale? Moja Nela 3 h wymiotowała, łącznie z 5 razu od razu wylądowałyśmy pod kroplówką, bo już była odwodniona!" - pisze jedna z osób. Inni uważają, że jeśli szpital nie przyjął dziecka, to zapewne miał swoje powody - "Widocznie w momencie jak byli na SORze nie było podstaw do przyjęcia dziecka na oddział, niestety później się jego sytuacja pogorszyła i w wyniku niedopilnowania rodzica/rodziców dziecko zmarło" - dodaje kobieta.

Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d3ozxtw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ozxtw
d3ozxtw