UrodaFryzuryFryzury na upały. Jak spiąć włosy podczas najgorętszych dni lata? Wybierz sprawdzone uczesania

Fryzury na upały. Jak spiąć włosy podczas najgorętszych dni lata? Wybierz sprawdzone uczesania

Fryzury na upały są szybkie, proste i przede wszystkim bardzo wygodne.
Fryzury na upały są szybkie, proste i przede wszystkim bardzo wygodne.
Źródło zdjęć: © 123RF
12.08.2020 10:14, aktualizacja: 02.11.2022 15:56

Fryzury na upały przede wszystkim powinny być proste i błyskawiczne w wykonaniu. W końcu nikt nie chce przesiadywać zbyt długo przed lustrem podczas najgorętszych dni. Warto pomyśleć o tym, aby jak najszybciej, a zarazem najefektowniej upiąć włosy, aby fryzury na upały były komfortowe w noszeniu.

Wybierając dla siebie fryzury na upały, powinnaś przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami. Musisz czuć się w nich dobrze, swobodnie oraz modnie – każda z możliwości pozwala na odsłonięcie szyi oraz niweluje ewentualne pogłębienie problemu pocenia się. Fryzury na upały nie są skomplikowane, więc możesz wypróbować każdą z nich według własnego uznania.

Fryzury na upały – mały "bałagan"

Nie ma nic lepszego niż fryzura na upały w formie uwielbianego przez większość kobiet niesfornego koka. Możesz zdecydować się na klasyczny messy bun, ale równie świetnie wypadną wszelkie wariacje na jego temat. Pamiętaj, że nie musi on być ciasno związany, bo przede wszystkim przy fryzurach na lato wymagana jest pełna swoboda. Wystarczy, że lekko podepniesz pasma na czubku głowy, aby stworzyć efekt kontrolowanego chaosu.

Fryzury na upały – wszechstronne warkocze

Kolejnymi bardzo pomocnymi fryzurami na upały są wszelkiego rodzaju warkocze. Ich wariantów jest bardzo dużo, więc praktycznie każdego dnia możesz zdecydować się na inne możliwości. Jednak prawdziwym szałem spośród wszystkich warkoczy są tzw. bubble braids, które paradoksalnie nie wymagają zaplecenia. Choć ta fryzura na upały zajmie trochę więcej czasu niż klasyczny warkocz, to efekt jest naprawdę tego wart.

Fryzury na upały – proste kucyki

Kucyki czy końskie ogony to przykłady kolejnych prostych i niezwykle pomocnych fryzur na upały. Upięcie włosów nie zajmie więcej niż kilkanaście sekund, a przy tym możesz się cieszyć z ujarzmionych pasm. Najlepiej postawić na naprawdę wysoki koński ogon, a nawet dwa, aby osiągnąć upragnioną i prostą fryzurę na upały. W końcu z kucyka lub kucyków możesz stworzyć urocze koczki. Nie zapomnij dodać do upięcia modnych scrunchies.

Fryzury na upały – wersja zaczesana

Powyższe propozycje fryzur na upały sprawdzą się szczególnie u kobiet z półdługimi lub długimi włosami. W przypadku nieco krótszych pasm, gdy koki i kucyki nie zdadzą egzaminu, wystarczy pomyśleć o sprytnym zaczesaniu. Po prostu zrób przedziałek po jednej stronie głowy, aby podkreślić efekt asymetryczności, a następnie gładko przeczesz i utrwal pastą. Na koniec podepnij wsuwkami kosmyki przy uchu. Taka prosta fryzura na upał również jest bardzo modna.