Trwa ładowanie...

Fryzury po 50. - najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałych

Niezależnie od wieku każda kobieta chce wyglądać zjawiskowo. Większość dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie fryzury, które niosą ze sobą moc odmładzania. Wśród najmodniejszych fryzur po 50. należy wyróżnić pixce cut — krótką fryzurę z grzywką.

Fryzury po 50. - najlepsze fryzury dla kobiet dojrzałychŹródło: iStock.com, fot: -
d1t8nmk
d1t8nmk

Krótkie fryzury po 50.

Kobiety dojrzałe najchętniej stawiają na krótkie fryzury w głównej mierze z tego względu, że są one łatwe w układaniu i komfortowe w noszeniu. Są one polecane starszym kobietom z tego względu, że mają moc odmładzającą — odsłaniają twarz i ją wydłużają. Spore grono fryzjerów wierzy, że tego typu fryzury działają jak dobry lifting. Nie należy jednak przesadzać w drugą stronę — zbyt krótkie włosy (na tzw. jeżyka), mogą sprawić, że będziemy wyglądać niezdrowo. Ponadto taka fryzura może skutkować optycznym poszerzeniem naszej twarzy.

Spraw sobie dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów z WP radarOkazji.

Krótkie włosy mają moc odmładzającą. iStock.com
Krótkie włosy mają moc odmładzającą. Źródło: iStock.com, fot: -

Trwała ondulacja dla kobiet po 50. roku życia

W latach 80. i 90. szalenie modne była trwała ondulacja — zabieg fryzjerski, polegający na zmianie struktury włosa za pomocą środków chemicznych i specjalnych wałków. Obecnie trwała przeżywa swój renesans i ponownie coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Trwała jest szczególnie polecana dla pań dojrzałych, które mają problem z układaniem włosów. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że włosy kręcone dobrze prezentują się przy długości do szyi. Trwałej ondulacji nie powinny wykonywać kobiety po 50. roku życia, które wcześniej farbowały włosy. Koszt takiego zabiegu to ok. 200 zł, w zależności od wyboru salonu fryzjerskiego i wyjściowej długości włosów.

Trwała ondulacja to dobra propozycja dla pań po 50., które nie lubią codzienne układać włosów. iStock.com
Trwała ondulacja to dobra propozycja dla pań po 50., które nie lubią codzienne układać włosów. Źródło: iStock.com, fot: -

Klasyczny bob dla pań po 50. roku życia

Jedną z ciekawych propozycji dla kobiet po 50. roku życia jest klasyczny bob, który sięga za ucho. Taka opcja jest polecana w szczególności paniom z okrągłą lub owalną twarzą. Niezbyt dobrym pomysłem przy takiej fryzurze jest cieniowanie włosów — dotyczy to zwłaszcza kobiet, które nie mogą pochwalić się bujną czupryną.

Fryzura na klasycznego boba to propozycja dla kobiet z owalną lub okrągłą twarzą. iStock.com
Fryzura na klasycznego boba to propozycja dla kobiet z owalną lub okrągłą twarzą. Źródło: iStock.com, fot: -

Długie włosy po 50. roku żyica

Dobrą i nietuzinkową propozycją fryzury po 50. roku życia są długie rozpuszczone włosy, które, niezależnie od wieku, dodają kobiecie lekkości, zmysłowości i wdzięku. Taka fryzura dla kobiet dojrzałych wymaga jednak przykładania dużej uwagi do pielęgnacji włosów i wygospodarowania czasu na ich codzienne ujarzmianie. Długie włosy w dojrzałym wieku to symbol odwagi, niezależności i nowatorskiego podejścia.

Długie włosy to propozycja dla dojrzałych pań o nowoczesnym podejściu do życia. iStock.com
Długie włosy to propozycja dla dojrzałych pań o nowoczesnym podejściu do życia. Źródło: iStock.com, fot: -

Kobiety dojrzałe z długimi włosami bardzo rzadko noszą je rozpuszczone. Znacznie częściej decydują się one na estetyczne upięcia np. w formie koka. Ta opcja polecana jest paniom o bardziej konserwatywnym usposobieniu. Koki są idealne także dla pań preferujących elegancki styl na co dzień.

Koki to idealna propozycja dla pań preferujących eleganckich styl. iStock.com
Koki to idealna propozycja dla pań preferujących eleganckich styl. Źródło: iStock.com, fot: -
d1t8nmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t8nmk