Trwa ładowanie...
d3sg2nw

Krótkie fryzury damskie po 50. roku życia

Niezależnie od wieku o włosy należy dbać – tylko dzięki temu dłużej zachowają zdrowy wygląd i będą lśniące. Po 50. roku życia panie świetnie prezentują w krótkich fryzurach. Dlaczego? Ten typ uczesania odmładza, a zarazem sprawia, że wyglądamy elegancko. Jak wymodelować włosy oraz dbać o krótką fryzurę? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych porad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krótka fryzura oraz uśmiech wystarczą, by odmłodzić się o co najmniej kilka lat
Krótka fryzura oraz uśmiech wystarczą, by odmłodzić się o co najmniej kilka lat (iStock.com, Fot: wavebreakmedia)
d3sg2nw

Klasyczna krótka fryzura

Po 50. roku życia pewne cechy urody chcemy uwydatnić, a inne – zakryć. Jeśli macie cienkie włosy z tendencją do wypadania, dobrym wyborem będzie zdecydowane cięcie. Poza tym większość dojrzałych pań ceni sobie prostotę ułożenia fryzury, której czas modelowania powinien być jak najkrótszy.

Z tego względu najlepiej sprawdzi się krótka fryzura dla 50-latki, w tym modne strzyżenie na chłopczycę. W ten sposób nie tylko możemy zakryć coraz częściej pojawiające się przerzedzenia, ale również odmłodzić się o kilka lat. W tym przypadku najlepiej zdecydować na bardzo krótkie cięcie, które uwydatni ładną szyję oraz kości policzkowe. Stylizacja krótkich włosów również nie zabierze nam dużo czasu. Wystarczy lekko potargać fryzurę palcami.

Kobieta z krótkimi włosami iStock.com
Podziel się

Modnie uniesiona krótka fryzura

Dojrzałe kobiety, które mają dużo włosów, mogą zdecydować się na podniesienie fryzury oraz kolor, który w połączeniu z modnym cięciem zdecydowanie odświeży stylizację. Wśród najmodniejszych odcieni królują barwy zarówno chłodnego, jak i ciepłego blondu, a także głębokie brązy oraz kasztan.

d3sg2nw

Uroku twarzy doda również subtelna modna grzywka, która sprawi, że fryzura będzie wyglądało lekko. W tym przypadku włosy mogą być lekko postrzępione. Tym bardziej że wrażenie nieładu, tzw. efekt messy, jest bardzo pożądany u pań powyżej 50. roku życia - należy do najmodniejszych krótkich fryzur.

Kobieta z krótkimi włosami iStock.com
Podziel się

Subtelne fale na krótkich włosach

Subtelne fale za ucho to kolejna propozycja fryzury dla dojrzałych kobiet. Delikatnie potargane naturalne loki odejmują lat właścicielce. Jeśli nie mamy naturalnie kręconych włosów, możemy same ugnieść fale za pomocą pianki. Zmarszczki pojawiające się na czole ukryjemy pod zachodzącą na oczy grzywką.

d3sg2nw

Tak jak w poprzednich przypadkach, tutaj również ważną rolę odgrywa koloryzacja. Odradzamy siwy oraz czarny kolor, ponieważ te barwy mogą uwydatniać niedoskonałości. Ciepłe kolory są zdecydowanie lepszym wyborem.

Kobieta z krótkimi włosami iStock.com
Podziel się

Jak dbać o włosy po 50. roku życia?

Po 50. roku życia zwracamy uwagę nie tylko na zmarszczki na twarzy, ale również włosy, które z wiekiem tracą blask, wypadają oraz mają tendencje do łamania się. Odpowiedni szampon oraz odżywka z naturalnych składników pomogą nam w odbudowaniu struktury włosa, jednak nie są to jedyne kosmetyki, którymi warto się wspomagać.

d3sg2nw

Szampony, odżywki i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów w okazyjnych cenach znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Na włosy możemy nałożyć maseczkę z pokrzywy lub czarnej rzepy. Co najmniej raz w tygodniu warto robić mieszankę z jajek i rzepy, która zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów (coraz częściej razem z cebulkami). Na naszą korzyść działają także suplementy diety z cynkiem i skrzypem polnym.

Picie codziennie 1,5 litra wody oraz odpowiednia dieta, w której znajdziemy witaminy z grupy A, B i D sprawią, że włosy będą nawilżone.

d3sg2nw

Podziel się opinią

Share

d3sg2nw

d3sg2nw