ycipk-sk0jag

Fryzury sombre z blondem to hit lata! Jak zrobić sombre na włosach?

Jednotonowa koloryzacja włosów? Przed wakacjami postaw na słoneczne refleksy sombre, które sprawiają, że fryzura nabiera trójwymiarowości, a co za tym idzie – również objętości. Włosy sombre wyglądają naturalnie, subtelnie i dziewczęco, a łagodne przejścia kolorystyczne mienią się w letnich promieniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fryzury sombre są idealne na lato
Fryzury sombre są idealne na lato (iStock.com)
ycipk-sk0jag

Włosy sombre a ombre – na czym polega różnica?

Sombre na włosach to nie to samo, co popularne ombre – to soft ombre, które daje dużo delikatniejszy efekt. Po tego rodzaju koloryzacji odcień końcówek nie kontrastuje z odcieniem włosów u nasady. Różni się od niego minimalnie – o jeden do trzech tonów. Charakterystyczne dla koloryzacji sombre są prawie niedostrzegalne przejścia między kolejnymi odcieniami. Dzięki nim można optycznie zagęścić włosy i sprawić, że będą naturalnie rozświetlone. Fryzury sombre nigdy nie wyglądają płasko i utrzymują się nawet do 3 miesięcy. Ich zaletą jest to, że pasują w zasadzie do każdego typu włosów, w przeciwieństwie do ombre, które – jak każde radykalne rozjaśnianie – dobrze prezentuje się tylko na zdrowych i grubych kosmykach.

ycipk-sk0jag

Czy da się uzyskać efekt sombre w domu?

Wykonywanie sombre na włosach nie należy do radykalnych ani inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, co skłania do próbowania domowych sposobów na uzyskanie złocistych refleksów. Wbrew pozorom jednak taki subtelny i naturalny efekt rozjaśnienia jest równie trudny do osiągnięcia jak płynne przejścia ombre.

W koloryzacji sombre liczy się wiele czynników: od umiejętności fryzjerskich przez jakość farby i jej parametry po wiedzę na temat dobierania odcieni do naturalnego koloru włosów. Farbę bądź utleniacz należy nakładać w dobrze wyważonych proporcjach, zaczynając niemal od przedziałka, ale tylko na zewnętrznych włosach, po uprzednim podzieleniu ich na cienkie pasma (około 1 cm szerokości). Trzeba pamiętać, że nie jest to czynność mechaniczna, lecz artystyczna – naturalne refleksy powstają w wyniku regulowania nacisku pędzla i prowadzenia go tak, by gdzieniegdzie pozostały przestrzenie w naturalnym kolorze.

Teraz na WP radarOkazji znajdziesz szeroką gamę farb do włosów w przystępnych cenach.

ycipk-sk0jag
Włosy sombre mogą występować w wielu wersjach kolorystycznych Instagram.com
Podziel się

Prawdziwym wyzwaniem są czarne włosy, gdyż nawet niewielka ilość położonego na nie utleniacza może spowodować powstanie dużych kontrastów. Sporo trudności nastręczają też ciemne blondy, które zawierają mnóstwo trudnego do usunięcia ciepłego pigmentu. Sombre na blond włosach – podobnie jak na włosach czarnych – najbezpieczniej jest więc robić w dobrym salonie fryzjerskim.

Fryzury ombre na ciemnych włosach robi się trudniej niż na włosach jasnych Instagram.com
Podziel się

Sombre – cena koloryzacji u fryzjera

ycipk-sk0jag

Cena sombre jest odzwierciedleniem tego, ile pracy i sprawności wymaga stworzenie złudzenia, że włosy rozjaśniły się w sposób naturalny, jak gdyby od muśnięcia słońcem. Na koszt jednego z najmodniejszych ostatnio typów koloryzacji wpływają głównie renoma fryzjera i zakładu. Nie bez znaczenia są też właściwości włosów: stopień ich zniszczenia, gęstość, skłonność do poddawania się zabiegom fryzjerskim, a także kolor wyjściowy. Najdroższe i obarczone największym ryzykiem niepowodzenia jest sombre na czarnych włosach. Najmniej płaci się za sombre na krótkich włosach w kolorze ciepłego blondu. Średnia cena zabiegu wynosi 200 zł.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-sk0jag

ycipk-sk0jag
ycipk-sk0jag