UrodaFryzury z rozpuszczonymi włosami i nie tylko. Długie włosy na co dzień

Fryzury z rozpuszczonymi włosami i nie tylko. Długie włosy na co dzień

Fryzury z rozpuszczonymi włosami i nie tylko. Długie włosy na co dzień
Źródło zdjęć: © Instagram.com | luxyhair,hairsale_shop
Agnieszka Krasa

28.06.2018 21:23, aktual.: 01.08.2018 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fryzury z rozpuszczonymi włosami to niekiedy spore wyzwanie przy długich włosach. Postawmy na długie włosy z przedziałkiem, częściowo związane, z warkoczami oraz z opaską.

Fryzury z rozpuszczonymi włosami - ujarzmisz je przedziałkiem

Fryzury z rozpuszczonymi włosami z przedziałkiem z boku to najbardziej uniwersalne uczesania na co dzień. Po umyciu i wysuszeniu pasm wystarczy zrobić przedziałek po jednej ze stron i utrwalić fryzurę lakierem. Aby włosy nieco odbijały od skóry głowy i widocznie lepiej się układały, warto co kilka dni zmieniać stronę przedziałka. Fryzury tego typu sprawdzą się przy włosach jednakowej długości, obciętych na prosto oraz wycieniowanych, a także z dłuższą grzywką, zaczesaną na boki. Przy przedziałku na środku głowy pilnujmy objętości włosów, a jeśli już u nasady jest ich optycznie dużo, cała fryzura nabierze i utrzyma lepszy kształt na dłużej. Jeśli przedziałek będzie się znajdował aż nad samym uchem, lepiej wcześniej nieco pokręcić włosy, aby nie były płasko przyklapnięte do głowy po ich przerzuceniu na drugą stronę.

Obraz
© iStock.com

Fryzury z rozpuszczonymi włosami - pół rozpuszczone, a pół związane

Długie rozpuszczone włosy prezentują się szczególnie efektownie na co dzień i na wieczór, gdy częściowo je podepniemy. To dobre rozwiązanie zarówno dla włosów naturalnie prostych lub potraktowanych prostownicą, jak i dla falowanych kosmyków lub z podkręconymi lokówką jedynie samymi końcówkami. Nawet jeśli nie opanowałyście jeszcze samodzielnego robienia kokardy z włosów, upięcie części długich włosów z przodu, zebranych do tyłu, nie powinno być problematyczne. Fryzurę mocuje się gumką, wsuwkami lub spinkami i gotowe.

Długie rozpuszczone włosy powinny być odpowiednio wyczesane. Na WP radarOkazji znajdziesz szczotki i grzebienie, a także mnóstwo innych narzędzi i kosmetyków dla pięknej fryzury.

Obraz
© Instagram.com | luxyhair

Fryzury z rozpuszczonymi włosami - a może warkocze?

Fryzury z rozpuszczonymi włosami bazujące na warkoczach są hitem ostatnich sezonów. Dotyczy to uczesań na wyjątkowe okazję, fryzur ślubnych oraz codziennych stylizacji, w których pierwsze skrzypce grają swobodnie rozpuszczone włosy oraz różne wersje warkoczy. Szczególnie efektownie prezentują się włosy natapirowane nad czołem przy jednocześnie zaplecionych płasko przy głowie dobieranych cienkich warkoczach nad uszami. Możemy postawić na jeden grubszy z każdej strony albo na kilka drobniejszych splotów po lewej i po prawej stronie. Warkocze pleciemy tuż przy skórze, związujemy malutkimi gumkami i łączymy z resztą opadających luźno pasm bądź zaplatamy je do samego końca. Nowoczesna wersja irokeza w damskiej wersji jest niezwykle kobieca.

Obraz
© Instagram.com | luxyhair

Fryzury z rozpuszczonymi włosami - długie włosy z opaską

Fryzury z rozpuszczonymi włosami można w sekundę ujarzmić opaską do włosów. Najładniej wyglądać ona będzie na falach bądź lokach, ale przy zadbanych, prostych i gładkich pasmach, naturalne zaczesanie ich do tyłu przy pomocy tego efektownego gadżetu również jest świetnym pomysłem. Wybierajmy raczej opaski bez ząbków, które na ogół zaczesują włosy znad czoła, pozostawiając na głowie nieestetyczne wyżłobienia, brzydko rozdzielające poszczególne pasma włosów. Akcesorium przyda się także na etapie przejściowym podczas zapuszczania grzywki. Ciekawie wyglądają opaski, które zrobimy samodzielnie z własnych… włosów. A wystarczy zapleść dobierany warkocz znad jednego ucha nad drugie. I gotowe.

Obraz
© Instagram.com | headonista_hats
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także