Gorąca kąpiel może być dobra dla skóry. Wygrzewaj się, a twoja skóra będzie pięknieć
Gorąca kąpiel po ciężkim dniu to najlepsza wizja, jaką możemy sobie wyobrazić. Gorąca woda potrafi jednak wysuszyć naszą skórę i sprawić, że będzie szorstka. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym kąpiel będzie nie tylko przyjemna, ale i upiększająca. Zobacz jak się kąpać, by twoja skóra nabrała blasku.
01.12.2017 | aktual.: 01.12.2017 14:34
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Gdyby tylko była taka możliwość, chcielibyśmy móc codziennie leżeć w wannie godzinami. Rozluźnienie, które powolnie postępuje, kiedy leżymy w ciepłej wodzie, to prawdziwa przyjemność. Kąpiel działa na nasze ciało i psychikę w niezwykle pozytywny sposób. Pod wpływem ciepła i pary otwierają się pory skóry, co pomaga nam oczyścić się z toksyn. Nie bez powodu mówi się "wypocić się w wannie". Oprócz tego korzystnie działa na nasz układ krwionośny i limfatyczny, a jeśli cierpimy na napięciowe bóle głowy czy skurcze, kąpiel może pomóc. Jej efekty są podobne do tych po masażu, więc sportowcy lub osoby, które całymi dniami pracują przy biurku, poczują się dużo lepiej.
Mimo, że kąpiele są tak przyjemne, mogą wysuszać skórę. Aby temu zapobiec, używaj specjalnych olejków, soli lub kuli do kąpieli, które dodatkowo nasycą ją zawartymi składnikami odżywczymi. Sole oczyszczają organizm, więc pozbywają się z twojego ciała jeszcze więcej toksyn. Olejki zabezpieczają skórę przed utratą wilgoci, a płyny do kąpieli dogłębnie ją odżywiają. Kosmetyki te często wzbogacone są o substancje zapachowe, które dodatkowo wzmacniają relaks. W zależności od nastroju i pory dnia wybieraj te, które wywołają oczekiwany efekt. Wieczorem rozluźnij się z lawendą, a na do porannej kąpieli dodaj coś energetycznego.
Kolejną ważną kwestią jest temperatura wody. Nigdy nie przekraczaj temperatury 40 stopni. Taka kąpiel osłabia organizm i sprawia, że czujemy się po niej wykończeni. Nasz relaks nie powinien też trwać dłużej niż 20 minut. W ciągu tego czasu spokojnie zdążymy się rozluźnić, a skóra przyjmie wszystkie drogocenne substancje pochodzące ze specyfików, które dodamy do wody. Na końcu kąpieli zawsze spłucz ciało chłodniejszą wodą, która zamknie pory i przywróci organizm do normalnej temperatury. Zanim wskoczysz do wanny pamiętaj, że nie wszystkim służą gorące kąpiele. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, choroby serca i żylaki, nie decyduj się na nie zbyt często.