GotowaniePrzepisyMężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody

Mężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody

Mężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
17.08.2017 12:31, aktualizacja: 17.08.2017 16:47

Na nasz seksapil składa się wiele czynników. Ubiór, figura, tembr głosu, poczucie humoru... można by wyliczać w nieskończoność. Teraz do listy najbardziej seksownych cech możemy dodać nasz sposób odżywiania. Okazuje się bowiem, że mężczyźni, którzy jedzą warzywa są znacznie bardziej seksowni. Tylko dlaczego?

Naukowcy z Australii dowiedli, że składniki, jakie lądują na męskich talerzach, mają bezpośredni wpływ na to, jak postrzegają ich kobiety. Faceci, którzy chętniej sięgają po warzywa niż po węglowodany i mięso, mają znacznie większe powodzenie u płci przeciwnej. A wszystkiemu winien jest zapach.

Badania opublikowane w "Evolution and Human Behavior" dotyczyły grupy ochotników płci męskiej. Najpierw uzupełnili oni ankietę dotyczącą ich diety i nawyków żywieniowych, a później otrzymali od naukowców czysty t-shirt, w którym udali się na godzinny trening na siłownię.

Po fakcie do akcji wkroczyła grupa ochotniczek, która miała za zadanie powąchać spoconą koszulkę i oznaczyć, jak bardzo zapach jej właściciela wydał jej się atrakcyjny i pociągający. Efekt zaskoczył wszystkich.

Wyniki eksperymentu wyraźnie dowiodły, że mężczyźni, którzy na co dzień jedzą więcej warzyw, lepiej pachną, a ich pot zawiera feromony silniej oddziałujące na kobiety. W przypadku facetów stawiających na mięso i węglowodany zapach był znacznie gorzej oceniany, a co za tym idzie, panowie zyskiwali miano mniej pociągających.

Może warto rozejrzeć się za przystojniakiem, który wcina sałatkę na lunch?

Zobacz też: Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (9)