Mężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody

GotowaniePrzepisyMężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody17.08.2017 12:31
Mężczyźni, którzy jedzą warzywa są bardziej sexy! Są na to naukowe dowody
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

Na nasz seksapil składa się wiele czynników. Ubiór, figura, tembr głosu, poczucie humoru... można by wyliczać w nieskończoność. Teraz do listy najbardziej seksownych cech możemy dodać nasz sposób odżywiania. Okazuje się bowiem, że mężczyźni, którzy jedzą warzywa są znacznie bardziej seksowni. Tylko dlaczego?

Naukowcy z Australii dowiedli, że składniki, jakie lądują na męskich talerzach, mają bezpośredni wpływ na to, jak postrzegają ich kobiety. Faceci, którzy chętniej sięgają po warzywa niż po węglowodany i mięso, mają znacznie większe powodzenie u płci przeciwnej. A wszystkiemu winien jest zapach.

Badania opublikowane w "Evolution and Human Behavior" dotyczyły grupy ochotników płci męskiej. Najpierw uzupełnili oni ankietę dotyczącą ich diety i nawyków żywieniowych, a później otrzymali od naukowców czysty t-shirt, w którym udali się na godzinny trening na siłownię.

Po fakcie do akcji wkroczyła grupa ochotniczek, która miała za zadanie powąchać spoconą koszulkę i oznaczyć, jak bardzo zapach jej właściciela wydał jej się atrakcyjny i pociągający. Efekt zaskoczył wszystkich.

Wyniki eksperymentu wyraźnie dowiodły, że mężczyźni, którzy na co dzień jedzą więcej warzyw, lepiej pachną, a ich pot zawiera feromony silniej oddziałujące na kobiety. W przypadku facetów stawiających na mięso i węglowodany zapach był znacznie gorzej oceniany, a co za tym idzie, panowie zyskiwali miano mniej pociągających.

Może warto rozejrzeć się za przystojniakiem, który wcina sałatkę na lunch?

Zobacz też: Jak zdrowo jeść i tracić na wadze?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (9)