Gotowe zestawy do kuchni

Gotowe zestawy do kuchni

Gotowe zestawy do kuchni
Źródło zdjęć: © Archiwum
29.06.2005 13:21, aktualizacja: 03.04.2018 13:28

Wpadłaś w popłoch, bo musisz urządzić kuchnię? Przeraża cię chodzenie po sklepach, wyszukiwanie i dopasowywanie szafek, terakoty, glazury, sprzętu AGD....

Wpadłaś w popłoch, bo musisz urządzić kuchnię? Przeraża cię chodzenie po sklepach, wyszukiwanie i dopasowywanie szafek, terakoty, glazury, sprzętu AGD? Jeśli tak, oddaj się w ręce specjalistów. Oni pomogą rozwiązać problem.

Ostatnio powstało wiele firm-sklepów proponujących nam kompleksową usługę urządzenia naszej kuchni. Firmy te podejmują się wykonania projektu zabudowy, montażu, a niekiedy nawet remontu.

Projektanci uwzględnią nasze indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Sklepy te oferują nam również sprzęt AGD do zabudowy różnych firm, możemy więc wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada, zarówno pod względem wyglądu, jakości i ceny.

Kuchnie na ogół zabudowywane są gotowymi elementami, które jednak są różnie skomponowane (tak by maksymalnie wykorzystać powierzchnię). Możemy też urozmaicić je oryginalnymi elementami, specjalnie do nich zaprojektowanymi, które nadadzą im niepowtarzalny charakter

Co jest najmodniejsze
Jednak meble to nie wszystko. Bardzo ważna jest też kolorystyka. W tej chwili najmodniejszymi kolorami w kuchni są pastele: łososiowy, niebieski, pomarańczowy, różowy.

Warto też pamiętać, że oświetlenie nie tylko pełni praktyczną funkcję w naszej kuchni, ale jest również ozdobnym elementem. Dziś odchodzi się już od konstrukcji sufitów podwieszanych na całej powierzchni z wmontowanym oświetleniem halogenowym.

Pomimo, że oświetlenie halogenowe stosuje się nadal, to montuje się je np. pod szafkami wiszącymi nad blatem (zapala się od dotknięcia dłoni) lub w specjalnie zaprojektowanych do danego wnętrza elementach. Zwykle są to jak gdyby daszki nad blatem kuchennym przymocowane do górnych krawędzi szafek charakteryzujące się zaokrąglonymi kształtami.

Ważne są też drobne elementy mebli kuchennych - ich wykończenie bowiem nadaje charakter kuchni. Modne są połączenia drewna z kolorowym plastikiem, drzwiczki z ramkami dookoła oraz uchwyty relingowe - długie pionowe, często stalowe.

Stalowe lodówki, kuchenki, pralki i kuchenki mikrofalowe są ostatnim krzykiem mody. W sklepach z AGD pokazał się też sprzęt w różnych kolorach emalii, jest jednak bardzo drogi.

Furorę robią w kuchniach zlewy z fragranitu (sztuczny marmur lub kamień) - różnokolorowe z dobranymi w identycznym kolorze bateriami.

Natomiast blaty kuchenne wykonuje się z marmuru, kamienia lub corianu (sztucznego marmuru) i kładzie się lite, bez połączeń na całym ciągu kuchennym.

Cena
Rodzaje i ceny zestawów są bardzo zróżnicowane (średnia cena zestawu od około 5 tys. złotych). Dzięki temu łatwo możemy wybrać coś dla siebie.

Załatwiając wszystko w jednej firmie oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. Być może kompleksowa usługa jest nieco droższa, ale przy szukaniu wszystkich elementów do naszej kuchni nie wliczamy kosztów podróżowania po całym mieście i czasu jaki na to tracimy.

Dlatego trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, kiedy decydujemy w jaki sposób umeblujemy swoją kuchnię.

(WP)

Źródło artykułu:WP Kobieta