GwiazdyGrażyna Torbicka reprezentowała Polskę w Cannes. Zawsze zachwycała stylizacjami

Grażyna Torbicka reprezentowała Polskę w Cannes. Zawsze zachwycała stylizacjami

Grażyna Torbicka reprezentowała Polskę w Cannes
Grażyna Torbicka reprezentowała Polskę w Cannes
Źródło zdjęć: © Getty Images

19.05.2022 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grażyna Torbicka pojawiła się po raz pierwszy w Cannes w 1997 roku. Wtedy była mniej znaną dziennikarką. Z czasem stała się polską ikoną telewizyjną. Na czerwonym dywanie zawsze zachwycała. Stawiała przede wszystkim na kreacje rodzimych projektantów - Tomasza Ossolińskiego czy Violi Piekut.

Grażyna Torbicka i Festiwal Filmowy w Cannes są już jak jedność. Od 1997 roku ikona dziennikarstwa pojawiała się na jednym z najważniejszych festiwali filmowych w Europie jako jedna z nielicznych z Polski. To właśnie tam poznawała i przeprowadzała wywiady z największymi gwiazdami Hollywood. Tam rozpoczęła swoją karierę, która przez ostatnie 20 lat sprawiła, że teraz w Cannes wchodzi już na pokazy filmów poza wszelką kolejką.

Grażyna Torbicka przez lata jeździła do Cannes

Najpierw jako dziennikarka Telewizji Polskie, później - jako ambasadorka marki L'Oreal Paris. Od ponad 20 lat niezmiennie pojawiała się w Cannes, gdzie na samym początku nie było jej łatwo. Grażyna Torbicka do dziś wspomina swoje początki na tym festiwalu.

- Festiwal canneński to jest taka dżungla, setki projekcji, dziesiątki konferencji prasowych, wielkie targi filmowe. Musisz się szybko orientować, co wybrać i gdzie warto być - mówiła Grażyna Torbicka w rozmowie dla WP Magazynu.

Jak wyznała, zaczynała od niebieskiej akredytacji, która nie dawała jej żadnej pewności, że będzie mogła wejść do sali kinowej. Z czasem zyskiwała jednak w oczach organizatorów, otrzymując następnie różową akredytację, a potem także żółtą "pastylkę".

- Taka akredytacja upoważnia mnie do wejścia poza kolejnością wszędzie, gdzie chcę. W tym wypadku działa wysługa lat i dorobek. Po każdym festiwalu dziennikarz musi wysłać to, co zrobił - w moim wypadku film, materiał dokumentalny lub wideo - i to wszystko muszę złożyć do biura festiwalowego - zdradziła Torbicka w wywiadzie.

Stylizacje Grażyny Torbickiej w Cannes

Zawsze modna, stylowa i elegancka - Grażyna Torbicka nigdy nie zawiodła w Cannes. Na spotkania z gwiazdami wybierała garnitury lub looki w klasycznych kolorach. Na czerwonym dywanie pojawiała się natomiast w sukniach od polskich projektantów - Tomasza Ossolińskiego i Violi Piekut. Olśniewała nie tylko kreacjami, ale i uśmiechem.

Grażyna Torbicka na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2001 roku
Grażyna Torbicka na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2001 roku © AKPA | AKPA
Grażyna Torbicka na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 roku
Grażyna Torbicka na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 roku © Getty Images | Andreas Rentz

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (114)
Zobacz także