Trwa ładowanie...

Gwiazdy dołączają do akcji #kamizelkidlaUkrainy

W pomoc mieszkańcom Ukrainy często włączają się celebryci, którzy wykorzystują swoje duże zasięgi, promując różne zbiórki. Zdjęcie z hashtagiem #kamizelkidlaUkrainy i wpłatę na rzecz kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy zrobili sobie już m. in. Katarzyna Warnke, Andrzej Chyra czy Mateusz Janicki.

Andrzej Chyra dołączył do akcji #kamizelkidlaUkrainyAndrzej Chyra dołączył do akcji #kamizelkidlaUkrainyŹródło: Instagram, fot: Instagram, andrzejchyra_official
d1uc4jk
d1uc4jk

Po wybuchu wojny w Ukrainie Polacy dołączają się do wielu zbiórek, które mają na celu pomoc uchodźcom, ale także osobom pozostającym w Ukrainie. Organizowane są konwoje z lekami i sprzętem medycznym, które są niezwykle potrzebne walczącym Ukraińcom. Oprócz tego konieczny jest także sprzęt wojskowy i ochronny, taki jak kamizelki kuloodporne.

Gwiazdy dołączają do akcji #kamizelkidlaUkrainy

"Jeśli chcecie realnie pomóc bronić Ukrainy, chronić jej obrońców, ratować życie - przyłączcie się do akcji #kamizelkidlaUkrainy" - namawia na swoim Instagramie Katarzyna Warnke, aktorka znana przede wszystkim z filmów Patryka Vegi jak "Botoks", "Kobiety mafii", "Kobiety mafii 2".

Aktorka podkreśla jednocześnie, że kamizelki kuloodporne posiada mniej niż 10 proc. walczących Ukraińców. Tym samym jest to w realiach wojny w Ukrainie towar pierwszej potrzeby.

Do akcji dołączają także inni aktorzy: Andrzej Chyra, Mateusz Janicki czy mąż Katarzyny Warnke Piotr Stramowski. Zachęcają oni do dorzucenia się do zrzutki, której dochód przekazany będzie właśnie na zakup kamizelek.

Kamizelki kuloodporne są niezwykle potrzebne na froncie

Zrzutkę na kamizelki kuloodporne zorganizowała Fundacja Ukraina. "Zdobycie nowych kamizelek kuloodpornych jest obecnie niezwykle trudne, na szczęście udało się nam odnaleźć producenta gotowego dostarczyć ich aż 500" - czytamy w opisie zbiórki. - "Jest to kamizelka kuloodporna level 4, odzieży wierzchniej, wyposażona w system MOLLE/PALS. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów wkładów balistycznych kamizelka charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a to dla nas najważniejsze. Jest to świetny sprzęt niezbędny na polu walki".

d1uc4jk

Administratorzy zbiórki podkreślają, że aby produkcja kamizelek mogła ruszyć, należy zamówić ich minimum 200. Koszt pełnego zamówienia - a zarazem cel zbiórki - to 3 miliony złotych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Uchodźcy pozytywnie wpłyną na polski rynek? "Szkoda, że dopiero teraz władzy otworzyły się oczy"

d1uc4jk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1uc4jk