Trwa ładowanie...
dqz1uet
dqz1uet

Hard Rock Cafe Gdańsk oficjalnie otwarte

Trzask tłuczonych gitar, dźwięk rockowych brzmień - w Gdańsku odbyło się oficjalne otwarcie Hard Rock Cafe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqz1uet

Znamienici goście bawili się przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez Tymona Tymańskiego i zespół Coma. O świetną atmosferę imprezy zadbała piękna i elektryzująca prowadząca, Agnieszka Szulim. Zabawa na gdańskiej starówce trwała do białego rana.

3 października 2014 oficjalnie uruchomiono Hard Rock Cafe Gdańsk. Na miłośników rocka czeka dwupiętrowy lokal przy ul. Długi Targ 35/38, wyposażony w 120 miejsc siedzących i patio dla 100 gości. Symbolicznego otwarcia dokonał Robert Sztuka, prezes spółki Barista S.A., franczyzobiorcy marki na rynku polskim i węgierskim.

- Gdańska restauracja Hard Rock Cafe to już nasz trzeci punkt na mapie Polski. Każdy z nich gromadzi codziennie dziesiątki miłośników hardrockowej filozofii. Dobra passa nowych punktów sprawia, że mamy apetyt na jeszcze więcej – podsumowuje.

dqz1uet

- Pojawienie się restauracji Hard Rock Cafe na mapie Gdańska pokazało, że po raz kolejny miasto dołączyło do grona najlepszych lokalizacji w Polsce. Przychylność władz i otwartość mieszkańców sprawiły, że Gdańsk posiada obecnie amerykańską restaurację na światowym poziomie i o międzynarodowej renomie. Jest to dla mnie powód do dumy, bo zarówno to miasto, jak również restauracje Hard Rock Cafe są mi niezwykle bliskie – dodał Krystian Kwiatkowski, General Manager Hard Rock Cafe Gdańsk.

Otwarcie kolejnego lokalu spod szyldu Hard Rock Cafe w Polsce nie mogło się obyć bez rytuału „smashing guitars”, czyli roztrzaskiwania gitar. Tradycyjnie wziął w nim udział prezydent miasta, w którym uruchamiana jest nowa restauracja. Oprócz Pawła Adamowicza, w „niszczycielskim” gronie znaleźli się: Michael Beacham reprezentujący Hard Rock International, Wojciech Stankiewicz i Janusz Arciszewski z Rady Nadzorczej Barista S.A. wraz z Prezesem Zarządu Robertem Sztuką, wokalista zespołu Coma – Piotr Rogucki oraz światowa ambasadorka restauracji Hard Rock Cafe – Rita Gilligan.

Tego wieczoru scena gdańskiego lokalu należała do dwóch wybitnych gwiazd. Za rozgrzanie publiczności i wprowadzenie prawdziwie rockowej atmosfery odpowiadał rodowity Gdańszczanin, Tymon Tymański. Główną gwiazdą Grand Opening Party był zespół Coma, na czele z charyzmatycznym wokalistą – Piotrem Roguckim. Liryczne teksty największych przebojów zespołu i mocne brzmienia sprawiły, że publiczność dała się całkowicie ponieść niezwykłej atmosferze wieczoru.

Jednym z kluczowych momentów eventu było przekazanie pamiątkowej koszulki z podpisami gwiazd na rzecz Fundacji Rak’n’roll, która wspiera osoby walczące z nowotworami. Wybór fundacji nie był przypadkowy. Już od 13 lat październik jest miesiącem, w którym w restauracjach Hard Rock na całym świecie prowadzona jest akcja „PINKTOBER” podnosząca świadomość społeczną na temat raka piersi.

dqz1uet

- Restauracje Hard Rock Cafe na całym świecie angażują się w działania charytatywne. Jest nam niezmiernie miło, że przy okazji kolejnego otwarcia w Polsce będziemy mogli wesprzeć Fundację Rak’n’roll, które działa na rzecz chorych na raka i pracuje nad zmianą społecznego myślenia o tej chorobie. Mamy nadzieję, że nadal będziecie walczyć z nowotworami, w tak rockowym stylu jak do tej pory, a nasza koszulka choć odrobinę się do tego przyczyni – powiedziała Rita Gilligan, pierwsza kelnerka i światowa ambasadorka restauracji Hard Rock Cafe.

Wśród blisko 300 przybyłych gości można było wypatrzyć licznych przedstawicieli władz lokalnych oraz reprezentantów największych firm z Trójmiasta. Gdańskie otwarcie zgromadziło również wielu miłośników klimatu Hard Rock Cafe, którzy potrafią przejechać tysiące kilometrów, żeby zobaczyć nowo powstały lokal.

Restauracje Hard Rock Cafe już od ponad 43 lat ucieleśniają ducha muzyki rockowej na całym świecie. Sieć należąca do Seminole Hard Rock Entertainment Inc. jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, skupiającą wokół siebie łącznie 190 lokalizacji, w tym 144 restauracje, 21 hoteli oraz 10 kasyn działających w 58 krajach.

dqz1uet

Podziel się opinią

Share
dqz1uet
dqz1uet