ModaHistoria bielizny - wystawa w Londynie

Historia bielizny - wystawa w Londynie

Historia bielizny - wystawa w Londynie
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
19.11.2015 09:15, aktualizacja: 23.11.2015 11:15

Seksowna bielizna matki Królowej Wiktorii, legendarne pantalony, halkowa sukienka, którą nosiła Kate Moss i inne, bardziej niecodzienne odzienia, jakie należały do gwiazd. Zaskakująco, prawda?

Seksowna bielizna matki Królowej Wiktorii, legendarne pantalony, halkowa sukienka, którą nosiła Kate Moss i inne, bardziej niecodzienne odzienia, jakie należały do gwiazd. Zaskakująco, prawda?

Rok 2016 zapowiada się ekscytująco dla wszystkich odwiedzających Victoria & Albert Museum w Londynie. Od 16 kwietnia 2016 roku zwiedzający mogą zapoznać się z historią bielizny przedstawioną za pomocą 200 eksponatów. Wystawa potrwa do 12 marca 2017 roku i jak zapowiadają organizatorzy, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Po wielkim sukcesie wystawy dotyczącej twórczości Alexandra McQueena oraz historii obuwia, przyszedł czas, aby bliżej przyjrzeć się bieliźnie. „A Brief History of Underwear" stanowi obietnicę opowiedzenia historii bielizny począwszy od XXVIII wieku do dziś oraz zaznaczenia jej roli.

Co możemy zobaczyć w Londynie? Organizatorzy zapowiadają, że odwiedzający mogą spodziewać się słynnego różowego welurowego dresu oraz pantalonów należących do matki Królowej Wiktorii. Wśród eksponatów znajdą się także halkowa sukienka projektu Lizy Bruce noszona przez Kate Moss oraz projekty Antonio Berardiego, Calvina Kleina, duetu Dolce & Gabbana, Elsy Schiaparelli, Eliego Saaba, Jeana Paula Gaultier, Johna Galliano (dla Givenchy) oraz Vivienne Westwood.

Wystawa nie tylko pokazuje prace sławnych projektantów, ale skupia się na kroju, materiale oraz sposobie wykonania bielizny. Nie omija uwarunkowań kulturowych, takich jak rola płci oraz pozycja kobiet i mężczyzn. Stara się naświetlić, że zupełnie inną informację niesie ze sobą gorset, a zupełnie inną cieliste majtki Acne.

Jeśli chcecie się zapoznać z historią bielizny, zarezerwujcie bilety z dużym wyprzedzeniem. My już planujemy weekend w Londynie.

Justyna Majka
Absolwentka filologii angielskiej oraz zarządzania w sektorach mody. Redaktor działu moda w magazynie Fashion Post. Prowadzi bloga Fashion Promoter.

]( http://fashionpost.pl/ )

Źródło artykułu:Fashion Post