UrodaHistoria pisana czerwoną szminką

Historia pisana czerwoną szminką

Historia pisana czerwoną szminką

03.06.2019 15:21, aktual.: 04.06.2019 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś smutna, nałóż więcej szminki i atakuj - mawiała Coco Chanel. Marylin Monroe, Elizabeth Taylor kładły się z karminowoczerwonymi ustami do łóżka. Z kolei Kleopatra przy jej pomocy pozbywała się oponentek. Dziś szminka pozostaje wciąż najważniejszym atrybutem kobiecości na całym świecie.

Niezastąpiona, ponadczasowa, elegancka. To trzy określenia, w których zamyka się cała kwintesencja czerwonej szminki. Choć tak niepozorna, była niemym świadkiem tysięcy lat historii. Obecna przy narodzinach emancypacji kobiet, pomagała tworzyć wielkie kosmetyczne imperia. Ten niepozorny element makijażu sprawił, że aktorki srebrnego ekranu stały się obiektem zachwytu i pożądania. Kobiety na całym świecie zrozumiały, że dzięki szmince można przezwyciężyć każdą, nawet najtrudniejszą do pokonania przeszkodę.

Jej Wysokość czerwona szminka

W czasach Kleopatry służyła jako środek do eliminowania wrogów. Złożony przez karminowe usta pocałunek mógł bowiem okazać się śmiertelny. Przez stulecia szminka była zakazana w wielu państwach Europy, gdyż uważano ją za atrybut czarownic, służący do uwodzenia nic niepodejrzewających mężczyzn. Ostatecznie jednak szminka pokonała przeciwności i z czarnego charakteru stała się niekwestionowaną królową makijażu.

Bilet do sławy ofiarowało jej kino. Aktorki czarno-białych filmów niemych wylansowały modę na mocno zaznaczone usta. Greta Garbo, Gloria Swanson czy Louise Brooks ugruntowały jej pozycję. A słynne femme fatale m.in. Marilyn Monroe czy Elizabeth Taylor kładąc się spać w czerwonej szmince – nadały jej status ikony. Czerwona szminka stała się symbolem wyzwolonej kobiety, ale także remedium na przeciwności losu.

Słynny efekt szminki, nazwany przez Leonarda Laudera w latach 30 XX wieku – mówił, że kiedy wskaźniki ekonomiczne idą w dół, sprzedaż szminki wzrasta. Kobiety zawsze lubiły poprawiać sobie nastrój za pomocą makijażu. By podkreślić wyjątkowość czerwonej szminki, jej nakładanie amerykański VOGUE uznał nawet za jeden z najważniejszych gestów stulecia.

Ewolucja - rewolucja

Nie ma jednego odcienia czerwieni, jest ich cały wachlarz, tak jak typów kobiecej urody. Dlatego każda z nas może dopasować ją bezbłędnie do odcienia skóry, wielkości ust, czy sytuacji w jakiej się znajduje. L’Oréal Paris, który od ponad 100 lat tworzy kosmetyki dla kobiet, wie jak ważną rolę szminka odgrywa w życiu każdej z nas. Dlatego ponad 30 lat temu stworzył szminkę, która zrewolucjonizowała podejście do malowania ust. Szminka stała się tak popularna, że dziś co trzy sekundy na świecie sprzedaje się jedna sztuka.

Oczywiście, L'Oréal Paris niezmiennie udoskonala formułę kultowej szminki. Color Riche łączy w sobie doskonałość koloru i wyjątkowe właściwości. Jej formuła została wzbogacona m.in. w witaminę E, kwasy Omega 3 i Omega 6. Maja one za zadanie chronić i odżywiać usta każdego dnia, ale także pokryć je doskonałym i trwałym kolorem. Kultowa szminka L’Oréal Paris od ponad 30 lat nie schodzi z ust kobiet na całym świecie.

Color Riche w gwiazdorskim wydaniu

Obraz

W tym roku z okazji dwudziestej drugiej rocznicy współpracy marki L'Oréal Paris z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes powstała Kolekcja Cannes 2019 – pełna wyjątkowych produktów, które podkreślą piękno poprzez odpowiednią, kompleksową pielęgnację. Kosmetyki do makijażu – w tym kultowa szminka Color Riche, zostały zamknięte w efektownych, limitowanych opakowaniach, w intensywnym czerwonym kolorze. Nieprzypadkowo! Czerwień symbolizuje przecież pasję, miłość i charyzmę - cechy jakże ważne u współczesnej kobiety.

Obraz
Obraz;

Color Riche Satin Red Carpet nr 357

Kwintesencja kobiecości – czerwone, zmysłowe usta. To za ich sprawą aktorki z wielkiego ekranu zachwycały i podbijały serca widzów. Color Riche Satin nie tylko nadaje ustom zalotnego charakteru, ale także, bez ich wysuszania, utrzymuje się przez wiele godzin.

Color Riche Satin Rose Tendre nr 303

Delikatny, subtelny róż to niekwestionowany hit wiosny i lata zarówno w modzie, jak i w makijażu, a gładka, kremowa konsystencja zapewnia perfekcyjne wykończenie. To idealna propozycja do pracy, na co dzień, jak i na wyjątkowe, wieczorowe wyjścia.

Czerwona szminka zmienia nie tylko wygląd, ale i zachowanie, dodaje odwagi, uczy kobiecości. Marka L'Oréal Paris wspiera kobiety w ich dążeniu do samorealizacji na ich własnych zasadach. Poczucie pewności siebie, odwaga to główne atrybuty nowoczesnej kobiety. Dlatego też czerwona szminka od L'Oréal Paris jest jednym z kluczowych produktów w ramach kampanii #KOBIETYWROLIGLOWNEJ.

Nieważne, czy nosi ją gwiazda na Festiwalu Filmowym w Cannes, przebojowa bizneswoman, czy spełniona choć zapracowana matka - wystarczy jedno pociągnięcie ulubionym kolorem i… możesz pisać własną, niepowtarzalną historię!

Autorem tekstu jest Platinium Cast

Partnerem artykułu jest L’Oréal Paris

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)