ModaHit dla kupujących online. Dzięki Allegro Smart! oszczędzać może każdy

Hit dla kupujących online. Dzięki Allegro Smart! oszczędzać może każdy

Hit dla kupujących online. Dzięki Allegro Smart! oszczędzać może każdy
Źródło zdjęć: © Fotolia
Michał Leszczyński

27.09.2019 09:02, aktual.: 27.09.2019 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koszty dostawy podczas zakupów w sieci to często niemały wydatek. Tymczasem użytkownicy usługi Allegro Smart! mogą zapłacić za nie tylko raz w ciągu roku. Do tego otrzymują okazję do wzięcia udziału w atrakcyjnych akcjach promocyjnych.

Polska w czołówce

Według badań organizacji Ecommerce Europe popularność zakupów internetowych nad Wisłą rośnie w zawrotnym tempie. Wedle szacunków w 2019 r. wydamy na ten cel aż o 25 proc. więcej pieniędzy niż w roku poprzednim. Dość powiedzieć więc, że Polska znajduje się pod względem liczby zakupów dokonywanych online w europejskiej czołówce, powoli wyprzedzając Belgię i zrównując się ze Szwajcarią.

Skąd popularność internetowych zakupów nad Wisłą? Chyba ich najważniejszą zaletą jest wygoda. Dzięki transakcjom online oszczędzamy mnóstwo czasu, a zakupów dokonać możemy, siedząc wygodnie w domu albo podczas przerwy w pracy. Możliwość odbioru zamówienia w specjalnych punktach, takich jak paczkomaty, sprawia także, że nie musimy ustalać z kurierem czasu ani miejsca dostawy. Koszty tej ostatniej w zasadzie pozostają więc jednym minusem zakupów online. Przynajmniej do czasu, aż skorzystamy z usługi Allegro Smart!

Jedna kwota na cały rok

Dokonajmy prostego obliczenia. Według danych Allegro, średnia cena dostawy jednego zamówienia na tym serwisie wynosi ok. 8 zł. Oznacza to, że nawet dokonując jednego zakupu w miesiącu, dopłacimy rocznie ok. 96 zł do ceny zamawianych produktów. Usługa Allegro Smart! kosztuje użytkownika 49 zł, które płaci raz na 12 miesięcy. Po jej opłaceniu zakupy powyżej 40 zł dokonane na Allegro dostarczane są już za darmo. Wystarczy więc pół roku, by usługa zaczęła się opłacać.

Obraz
© iStock.com

Oprócz opłacalności, rozwiązanie Allegro Smart! oferuje także ponad 20 tys. punktów odbioru produktów na terenie całego kraju. Paczkomaty InPost, sieci sklepów Żabka i Biedronka, placówki Poczty Polskiej, kioski Ruch i stacje paliw Orlen – każdy kupujący znajdzie lokalizację blisko siebie. Na dodatek zwrot zamówienia dokonywany jest za darmo, w paczkomatach lub placówkach Poczty Polskiej. Zamówienia internetowe za pośrednictwem Allegro są więc teraz nie tylko wygodne, ale również całkiem tanie.

Allegro Smart! Week

Jeszcze jedną zaletą Allegro Smart! jest możliwość uczestnictwa jego użytkowników w atrakcyjnych akcjach promocyjnych. W dniach od 30 września do 6 października korzystających z usługi czekają prawdziwe zakupowe łowy. I nie chodzi tu tylko o darmową dostawę. W ramach akcji Allegro Smart! Week przez 7 dni dostępne będą tysiące ofert w promocyjnych cenach (zniżki sięgają nawet 70 proc.!). Wśród nich znajdziemy m.in. odzież marki 4F, perfumy Calvin Klein, a także zabawki dla dzieci oraz sprzęt RTV/AGD.

Pierwsze przecenione produkty pojawiły się na stronie Allegro Smart! Week już 26 września. Kolejne poznamy z następnymi dniami od momentu rozpoczęcia akcji. Kupujący muszą się jednak spieszyć, gdyż każda najatrakcyjniejsze okazje będą aktualne tylko przez maksymalnie 3 godziny lub do wyczerpania stanu magazynowego. Warto więc od 30 września do 6 października regularnie przeglądać stronę akcji i ustawiać z wyprzedzeniem powiadomienia przy najciekawszych ofertach.

Partnerem artykułu jest Allegro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także