Trwa ładowanie...
d445ujj
d445ujj

Inauguracja Ptak Fashion City z Kenzo Takadą i Anną Fendi

Ogromna inwestycja i przedsięwzięcie modowe, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Już 29 sierpnia 2014 roku odbędzie się oficjalne otwarcie Ptak Fashion City – pierwszego w Europie Miasta Mody
Share
d445ujj

Ogromna inwestycja i przedsięwzięcie modowe, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Już 29 sierpnia 2014 roku odbędzie się oficjalne otwarcie Ptak Fashion City – pierwszego w Europie Miasta Mody. Wydarzeniu będą towarzyszyły Międzynarodowe Targi Mody, podczas których wystawi się ponad trzy tysiące firm z Polski i zagranicy. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentuje m.in. Maciej Zień oraz duet Paprocki & Brzozowski. Gośćmi specjalnymi targów będzie jeden z największych kreatorów mody Kenzo Takada oraz córka założycieli legendarnego już, włoskiego domu mody, Anna Fendi. Wśród zaproszonych osób znajdą się również osoby ze świata polskiego showbiznesu oraz mody.

Idea
Ptak Fashion City to pierwszy w Europie koncept biznesowo-modowy, który powstał w wyniku wzbogacenia i dodania do dotychczasowej działalności nowych form aktywności biznesowej, którymi są największe w Europie Targi Mody PTAK EXPO, największy w Polsce showroom odzieży z funkcją sprzedaży stacjonarnej i przez internet – Ptak Moda oraz największy w Polsce Outlet. Proces tworzenia PTAK Fashion City trwał ponad 20 lat. Plany inwestycyjne na najbliższe lata obejmują rozbudowę Miasta Mody do powierzchni zabudowy 1 mln m2. Będzie to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Europie. Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. Fashion City promując producentów i projektantów w Polsce i za granicą stale zwiększa swoją rozpoznawalność, co przekłada się bezpośrednio na nowe kontrakty i tym samym wzrost sprzedaży. Powstanie Miasta Mody jest zwieńczeniem i jednocześnie nowym kamieniem milowym w historii i
tradycji handlu odzieżą w Polsce. Miasto Mody PTAK przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat ilość ta może zostać podwojona.

Czym jest Ptak Fashion City?

d445ujj

Miasto Mody Ptak, to przede wszystkim kompleks handlowo – usługowy, oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat – mówi Tomasz Szypuła Członek Rady Nadzorczej PTAK S.A. Zależy nam by kojarzono nas, jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami – dodaje. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie.

W obrębie miasta funkcjonują:

Centrum Handlu Hurtowo- Detalicznego:

Centrum Handlu Hurtowo – Detalicznego o powierzchni 200 000 m2. Pozwala na sprzedaż hurtową Polskiej odzieży głównie na rynki europejskie. Głównymi klientami są odbiorcy z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji oraz krajów nadbałtyckich, Litwy, Łotwy oraz Estonii. • Ptak Moda jest największym showroomem odzieży w Europie. Posiada 15 000 m2 powierzchni i łączy ze sobą funkcje wystawienniczą wraz ze sprzedażą hurtową stacjonarną i przez Internet.

d445ujj

Międzynarodowe Targi Mody PTAK EXPO – największe w Europie targi odzieży, w których uczestniczy ponad 3 000 wystawców i odwiedza je 150 000 kupców z kraju i z zagranicy.

Ptak Outlet ma 33 000 m2 powierzchni. Mieści 100 sklepów światowych brandów.

Międzynarodowe wsparcie

Na otwarcie Ptak Fashion City przybędzie wielu gości związanych ze światem mody. Swój udział potwierdził m.in. Kenzo Takada oraz Anna Fendi, która obecnie odpowiedzialna jest za koncepcję tworzenia nowych kolekcji, począwszy od wyboru materiałów poprzez nadzór nad produkcją i końcową fazą powstawania kolekcji Domu Mody Fendi. O sobie mówi, że jest „rzemieślnikiem mody z szóstym zmysłem do biznesu”. Może dlatego to właśnie w jej rękach spoczywa kierowanie rodzinną firmą.

d445ujj

Historia paryskiego Domu Mody Kenzo Takady sięga lat 60-tych. Znana fotografka mody, współpracująca m.in. z magazynem Vogue, Ellen von Umwerth nazwała go wtedy„Małym księciem mody”. Źródła swoich inspiracji odnajdywał w harmonii i wolności, przekraczając tym samym wszelkie granice, do tej pory w modzie nieznane. W latach 80-tych projektant stworzył zaś legendarną już dziś linię zapachów Kenzo Parfums. W tym momencie Dom Mody Kenzo należy do grupy dóbr luksusowych Louis Vuitton Moet Hennessy.

Partnerzy i wydarzenia towarzyszące

Atrakcję całego wydarzenia stanowią m.in. pokazy mody znanych projektantów, a wśród nich prezentacje kolekcji Iwony Kossman oraz Teresy Kopias.

Iwona Kossman stworzyła kolekcję dedykowaną kobietom biznesu, czyli kobietom aktywnym zawodowo, poszukującym modnych, nowoczesnych ubrań, stworzonych zgodnie z etykietą biznesu.

d445ujj

Dom Mody Teresy Kopias to marka z ponad dwudziestoletnim stażem. Cechują ją najwyższej klasy tkaniny i staranne wykończenia. W atelier od lat ubierają się znane i wpływowe kobiety biznesu. W trakcie trzydniowej imprezy odbędą się również spotkania z kreatorami mody oraz warsztaty i szkolenia zorganizowane we współpracy z partnerami: Urzędem Marszałkowskim, Politechniką Łódzką, Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania w Łodzi, Krakowskimi Szkołami Artystycznymi, Instytutem Włókiennictwa, Instytutem Biopolimerów i Włókien Chemicznych Instytutem Technologii Bezpieczeństwa, Łódzką Agencją Rozwoju Regionu, Muzeum Włókiennictwa itd.

Fashion TV w PTAK Fashion City

Na terenie PTAK Fashion City swoje stałe studio posiada jedna z największych na świecie telewizji o profilu modowym Fashion TV. Organizuje ona pokazy mody polskich i światowych projektantów transmitując je następnie w całej Europie.

Kanał Fashion TV wyświetli retransmisję z otwarcia PTAK Fashion City. Całość obejrzeć zaś będzie można na żywo w TVP Info.

Otwarciu Ptak Fashion City towarzyszy Forum Gospodarcze pod przewodnictwem Prezydenta Lecha Wałęsy, które będzie poświęcone transformacji Polskiej gospodarki na przestrzeni 25 lat. Patronat nad Forum objął Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski.

d445ujj

Podziel się opinią

Share
d445ujj
d445ujj