Trwa ładowanie...
18-12-2015 11:31

Internet je krytykuje, eksperci chwalą. To one ujarzmią Twoje włosy zimą

Włosom matowym miękkości dodadzą na przykład gliceryna, mocznik, miód, aloes czy fruktoza, a włosy suche natłuszczą lanolina, parafina czy masło shea.

d1yrn25
d1yrn25

Na blogach poświęconych pielęgnacji włosów pojawiają się informacje, że silikony są szkodliwe - tworzą warstwę, która nie pozwala wartościowym składnikom przenikać do włosa, przez co kosmyki stają się przesuszone i matowe. Nie jest to prawdą. Silikony zabezpieczają przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, zapobiegają puszeniu i nadają blask. Istotne są zwłaszcza zimą, kiedy jesteśmy narażone na mróz, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach i nieustanne ocieranie się kosmyków o czapkę.

Jakich innych składników szukać w odżywkach? Włosom matowym miękkości dodadzą gliceryna, mocznik, miód, aloes czy fruktoza, a włosy suche natłuszczą lanolina, parafina czy masło shea. Eksperci radzą także, aby nie kupować odżywki tej same marki, której mamy szampon.

Częstym problemem podczas kosmetycznych zakupów są tajemnicze nazwy na etykietach. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na koniec listy, bo tam wymienione są składniki najbardziej podejrzane, czyli parabeny, PEG-i i alkohole.

d1yrn25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yrn25