Trwa ładowanie...
d3kj1wk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Ludzie

Islamiści z Boko Haram porwali ponad 400 kobiet i dzieci

Islamiści z Boko Haram opuszczając Damasak na północy Nigerii porwali
ponad 400 kobiet i dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Islamiści z Boko Haram porwali ponad 400 kobiet i dzieci
(AFP/EAST NEWS)
d3kj1wk

Islamiści z Boko Haram opuszczając Damasak na północy Nigerii porwali ponad 400 kobiet i dzieci - poinformowali mieszkańcy miasta, które zostało wyzwolone przez wojska z Nigru i Czadu.

"Zabrali ze sobą 506 młodych kobiet i dzieci. 50 osób zabili, zanim odeszli. Nie wiemy, czy zabili potem resztę" - powiedział agencji Reuters Sulejman Ali, mieszkaniec miasta Damasak.

Pułkownik Tumba Mohamed, nigeryjski dowódca wspólnych sił nigeryjsko-czadyjskich w Damasaku poinformował, że porwano 400-500 kobiet i dzieci.
Damasak, leżący w stanie Borno na północnym wschodzie kraju, został przejęty przez Boko Haram w listopadzie 2014 roku.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi walkę zbrojną o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.
W wyniku islamistycznej rebelii w najludniejszym kraju Afryki zginęło już wiele tysięcy osób, w tym ponad 15,5 tys. od 2012 roku.

14 kwietnia minie rok od uprowadzenia przez Boko Haram w mieście Chibok w stanie Borno 276 dziewcząt w wieku od 12 do 17 lat. Kilkudziesięciu udało się uciec. Los 219 uczennic pozostaje nieznany.

Obecnie bojownicy Boko Haram są w defensywie na skutek zmasowanej operacji wojsk wszystkich czterech państw regionu - Nigerii, Nigru, Kamerunu i Czadu - walczących z tą islamistyczną partyzantką.

(PAP), jo/ mc/

d3kj1wk

Podziel się opinią

Share

d3kj1wk

d3kj1wk