miszmasz
17-02-2010 (17:02)

Jak być bogatym?

Mówi się, że zamieniając osobę bogatą z żebrakiem, po kilku latach żebrak znowu stanie się żebrakiem, a bogacz bogaczem. Dlaczego tak jest?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak być bogatym?
(Jupiterimages)

W zdobywaniu pieniędzy i dostatnim życiu bardzo ważne jest nastawienie psychiczne. Mówi się, że zamieniając osobę bogatą z żebrakiem, po kilku latach żebrak znowu stanie się żebrakiem, a bogacz bogaczem. Dlaczego tak jest? Bo bogacz ma mentalność, która pozwala pokonywać trudności i odnieść sukces.

Ludzie, którzy wiele osiągnęli, nie skupiają się w swoim życiu na porażkach. Oni wiedzą, co lubią robić i inwestują w swój rozwój. Bardzo duże znaczenie ma mentalność - to jak widzimy siebie i swoje możliwości. Bogaci ludzie dostrzegają okazje, biedni widzą głównie przeciwności; bogaci potencjalny rozwój, biedni potencjalną stratę.

Bogaci są skupieni na zarobku, biedni bezustannie analizują ryzyko. Nawet jeśli tych kilka rad nie doprowadzi od razu do wielkiej fortuny, to z pewnością spowoduje, że bardziej polubisz swoją pracę, a może nabierzesz odwagi do wprowadzania istotnych zmian w swoim życiu.

Pokochaj pracę. Badania pokazują, że tylko około 10 proc. ludzi zarabia pieniądze robiąc to, co lubi. Reszta myśli tylko o tym, aby jak najszybciej wyjść z firmy i na koniec miesiąca odebrać pensję. Jeśli należysz do tych 90 procent, to zastanów się, dlaczego robisz coś, co zabiera Ci większą część dnia, ale nie daje żadnej przyjemności. Wypisz sobie, co lubisz w swojej pracy, a czego najchętniej byś uniknęła.

Czasami nie trzeba od razu zmieniać zawodu, wystarczy przeorganizować pracę, by niosła większą satysfakcję. Jeśli jesteś sprzedawcą na stoisku mięsnym, ale interesujesz się modą, to poszukaj zatrudnienia w sklepie odzieżowym. A może otworzysz własny butik? Jest wiele możliwości pozyskania środków na założenie firmy. Trudno osiągnąć sukces w zawodzie, którego się nie lubi. Doceń własne umiejętności. Mogłoby się wydawać, że sukcesy są dla ludzi przedsiębiorczych i przebojowych. Niekoniecznie. Warto docenić swoje osiągnięcia, nawet jeśli nie jesteś dyrektorem generalnym wielkiej firmy. Dobrze sprzątasz, jesteś komunikatywna i ludzie cię słuchają, może wykorzystasz swoje umiejętności zakładając firmę sprzątającą. A może świetnie pieczesz ciasta. Nawiąż współpracę z niewielką kawiarnią, gdzie domowe wypieki będą mile widziane. Najpierw jednak musisz zobaczyć, że jesteś naprawdę dobra.

Wsłuchaj się w siebie. Zastanów się, co chcesz osiągnąć w życiu? Może mieć dom z ogrodem, a może pojechać do Indii? Łatwiej zarobić pieniądze, jeśli mamy cel, marzenia do zrealizowania. Słuchaj swojej intuicji. Obserwuj swoje myśli i odczucia. Czasami nie zawsze warto robić coś wbrew sobie, nawet jeśli w grę wchodzą duże pieniądze.

Rozwijaj się. Pamiętaj, że najlepszą inwestycją jest finansowanie własnego rozwoju. Nauka pobudza umysł i pozwala znaleźć rozwiązania, które skutecznie przyciągną bogactwo. Wiedza pomoże ci uniknąć zbędnego ryzyka oraz wykorzystać nadarzające się okazje. Podnosi poczucie własnej wartości i zwiększa szanse na lepszą pracę.

Nie bój się chwilowych niepowodzeń. Każdy doświadcza wzlotów i upadków. I czasami trudno zachować spokój. W trudniejszych chwilach postaraj się jednak nie popadać w marazm i zwątpienie. Nawet jeśli stracisz pracę, lepiej przetrwasz ten czas, jeśli zajmiesz się czymś pożytecznym, np. ucz się języków, albo zapisz się na kurs biznesu. Pomyśl o tym, że czasami strata, która dramatycznie wygląda na początku, w efekcie okazuje się zmianą na lepsze.

Nie pożyczaj na codziennie wydatki. Najczęściej, zanim zarobimy pieniądze, musimy je wydać. Jeśli pożyczka w przyszłości pozwoli na zarobienie większej kwoty, to pożycz. Jeśli potrzebujesz na codzienne życie, dwa razy zastanów się, czy nie możesz ograniczyć wydatków i zarobić potrzebnych pieniędzy, choćby pracując dorywczo. Podejmij jakąkolwiek pracę i w międzyczasie szukaj lepszej. Pożyczone pieniądze zawsze kiedyś trzeba będzie oddać.

Ucz się, jak stać się bogatym. Ludzie, którzy osiągnęli sukcesy, lubią się tym chwalić. Czytaj biografie ludzi sukcesu, a dowiesz się, jak im się to udało.

Bądź dla siebie dobra. Jeśli nie stać Cię na dobre ubranie, lepiej kup jeden naprawdę fajny ciuch, niż kilka tanich. W codziennej bieganinie nie zapominaj o spotkaniach z przyjaciółmi, oni często mogą dobrze doradzić. Weekend w górach da Ci nową energię do pracy. Nie myśl o tym, jaka jesteś biedna, ale o tym, na jak wiele zasługujesz.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.