Trwa ładowanie...

Jak dbać o higienę jamy ustnej? 5 kroków do pięknego uśmiechu

Jeśli nasze zęby mają przebarwienia, w wyniku próchnicy pojawiają się na nich ubytki, a do tego dokucza nam nieprzyjemny zapach z ust, nie jesteśmy skorzy do uśmiechania się. Wręcz przeciwnie, staramy się zaciskać usta, co wywołuje u odbiorcy nieprzyjemne odczucie fałszywego uśmiechu.

Share
Jak dbać o higienę jamy ustnej? 5 kroków do pięknego uśmiechuŹródło: Materiały prasowe
d48u7w2

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Panasonic

Pamiętajmy też, że stan naszego uzębienia ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Pogłębiające się zapalenie przyzębia może przyczyniać się do chorób układu sercowo-naczyniowego, zmian miażdżycowych, cukrzycy, a nawet zapalenia płuc czy przedwczesnego porodu. (1)

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zęby są więc nie tylko naszą wizytówką, ale też przepustką do zdrowia, dlatego warto o nie zadbać. Wtedy będziemy mogli pochwalić się wszem i wobec swoimi pięknymi zębami w równie pięknym uśmiechu. Od razu poczujemy się bardziej pewni siebie i zadowoleni z życia, co może przełożyć się na większe sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

d48u7w2

Szczoteczka soniczna

Technologia soniczna jest najnowszym i jednocześnie najlepszym sposobem dbania o higienę jamy ustnej. Czyszczenie zębów i dziąseł opiera się w niej o emisję fali dźwiękowych, które wywołują bardzo dużą liczbę ruchów na minutę. Dzięki temu łatwiej pozbyć się płytki nazębnej, przebarwień oraz bakterii wywołujących próchnicę i ubytki.

Ważne jest to, że szczoteczki soniczne wywołują ruchy wymiatające, szczególnie zalecane przez dentystów. Wtedy lepiej czyścimy przestrzenie międzyzębowe i kieszonki przyzębne. Ponadto szczoteczki soniczne są delikatne, bezpieczne i bardzo dokładne. Można z nich z powodzeniem korzystać przy implantach czy aparatach ortodontycznych.

Nowoczesna higiena jamy ustnej

W dzisiejszych czasach zależy nam na szybkich efektach i wielofunkcyjności urządzeń, których używamy na co dzień. Nie inaczej dzieje się w przypadku czyszczenia zębów. Producenci szczoteczek wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Teraz możemy w kilka minut zyskać uśmiech, jak nigdy dotąd.. Jak to możliwe?

d48u7w2

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-DP52-K803 dzięki pięciu trybom szczotkowania oraz pięciu końcówkom w zestawie daje nam możliwość wszechstronnej higieny jamy ustnej bez wychodzenia z domu i bez umawiania się na kosztowne zabiegi do dentysty.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kroki do pięknego uśmiechu

Aby piękny uśmiech, a przede wszystkim zdrowe i białe zęby stały się naszą domeną, należy pamiętać o pięciu krokach w higienie jamy ustnej:.

  • Dokładne czyszczenie powierzchni zębów i wszystkich elementów jamy ustnej. Ułatwi nam to szczoteczka kompaktowa multi-fit używana w trybie czyszczenia białych zębów. Włosie tej końcówki ma podwójne krawędzie, dlatego dopasowuje się do kształtu zębów oraz przestrzeni pomiędzy nimi. Tam właśnie najczęściej zbierają się resztki spożywanych pokarmów i płytka nazębna.
  • Oczyszczanie kieszonek przyzębnych. Kieszonki dziąsłowe są to tzw. rowki pojawiające się pomiędzy brzegiem dziąseł a szyjką zębową. Jeśli zaczynają się one pogłębiać, sygnalizują o początku choroby przyzębia. Dlatego też warto zapobiegać takim zdarzeniom i skorzystać z regularnego trybu szczotkowania wzdłuż linii dziąseł. Pomoże w tym szczoteczka o bardzo drobnym włosiu, które zdecydowanie łatwiej dociera w głębsze rejony przyzębia i usuwa z nich płytkę nazębną, bakterie i resztki pokarmowe.
  • Usuwanie przebarwień. Barwniki znajdujące się w pokarmie osiadają na powierzchni zębów, powodując przebarwienia. Używając trybu szczotkowania do usuwania przebarwień i specjalnej końcówki, znacznie łatwiej zadbamy o ten aspekt swoich zębów. Pozbędziemy się zmian kolorystycznych na zębach i zapobiegniemy ich powstawaniu.
  • Higiena dziąseł. Dziąsła u wielu osób mogą krwawić, co jest sygnałem choroby przyzębia. Aby do tego nie dopuścić, koniecznym jest dokładna pielęgnacja dziąseł. Pomoże w tym delikatny tryb szczotkowania i silikonowa końcówka, która w delikatny sposób skutecznie będzie czyścić i masować dziąsła, wzmacniając je i chroniąc.
  • Czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Wykorzystaj do tego szczoteczkę punktową. Sprawdzi się ona w przypadku higieny przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc, w których gromadzi się osad. Delikatny tryb szczotkowania pozwoli na regularną pielęgnację jamy ustnej, w przypadku gdy inne tryby okazują się za silne. W ten sposób wyczyścimy też język.
d48u7w2

Szczoteczka Panasonic EW-DP52-K803 zapewnia podwójne wibracje soniczne, co sprawia, że jeszcze dokładniej oczyszcza zęby z płytki i zapewnia idealną higienę i pielęgnację jamy ustnej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej nie tylko poprawi kondycję naszych zębów i dziąseł, ale też pozwoli na uśmiechanie się bez skrępowania, kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Panasonic

1.Źródło: Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/zakazenia-przyzebia-moga-wplywac-na-stan-calego-organizmu-954585

d48u7w2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48u7w2
d48u7w2