FitnessJak działa miłorząb japoński? Poznaj jego właściwości, a także wskazania i przeciwwskazania do zażywania

Jak działa miłorząb japoński? Poznaj jego właściwości, a także wskazania i przeciwwskazania do zażywania

O tym, jak działa miłorząb japoński, wiele osób po części się orientuje. W końcu bardzo często można natrafić na reklamy preparatów, które w swoim składzie mają właśnie Ginkgo Biloba. To jedno z najstarszych drzew świata, ponieważ jego gatunek istnieje przeszło 200 milionów lat! Już w starożytności poznano sposób, w jaki działa miłorząb japoński, przez co na stałe wpisał się do tradycyjnej medycyny chińskiej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak działa miłorząb japoński? Poznaj jego właściwości, a także wskazania i przeciwwskazania do zażywania
Źródło zdjęć: © Getty Images

08.05.2020 | aktual.: 08.05.2020 18:39

Pytanie jak działa miłorząb japoński, jest stosunkowo proste w wyjaśnieniu. Bardzo często bowiem Ginkgo Biloba znajduje się w składzie wielu suplementów diety opóźniających starzenie się, poprawiających pamięć oraz koncentrację. Nie są to jedyne zastosowania miłorzębu japońskiego. Jeśli jesteś ciekawa, jak jeszcze działa Ginkgo Biloba, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jak działa miłorząb japoński – właściwości lecznicze

Jak działa miłorząb japoński? Odpowiedź jest złożona, ponieważ za jego skuteczność odpowiada bogaty skład. Przede wszystkim w Ginkgo Biloba znajdziemy substancje aktywne, czyli flawonoidy, laktony terpenowe, biflawony, hydrokwasy oraz steroidy. Wymienione związki znajdują się w liściach miłorzębu japońskiego – zbierane są jesienią, kiedy nabierają charakterystycznej żółtej barwy. Wszystkie substancje aktywne zawarte w Ginkgo Biloba zapewniają szerokie spektrum działania. Pamiętaj, że flawonoidy działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, a także wspomagają koncentrację. Natomiast terpeny odpowiadają za hamowanie śmierci komórek nerwowych.

Działanie miłorzębu japońskiego:

  • rozszerzające naczynia krwionośne;
  • przeciwzakrzepowe;
  • przeciwobrzękowe;
  • przeciwrodnikowe;
  • poszerzające oskrzela (łagodzi astmę) ;
  • zwiększające wydolność fizyczną i psychiczną (lepsze ukrwienie mózgu) .

Sposób, w jaki działa miłorząb japoński sprawia, że szybko został wykorzystany także w kosmetyce, jako niezawodny składnik wielu preparatów.

Zobacz także: Produkty, które poprawiają pamięć

Jak działa miłorząb japoński – zastosowanie w kosmetyce

W miłorzębie japońskim znajduje się wiele związków flawonoidów, które świetnie działają w różnych warstwach skóry. Miłorząb japoński działa w zewnętrznej warstwie naskórka, gdzie chroni przed utlenieniem lipidów wchodzących w skład naturalnej bariery ochronnej skóry. Oprócz tego Ginkgo Biloba zapobiega uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem UV, a w skórze właściwej wzmacnia naczynia włosowate. Podsumowując, miłorząb japoński działa poprzez rozjaśnienie cieni pod oczami, opóźnia starzenie skóry, zmniejsza ryzyko pękania naczynek, zmniejsza cellulit wodny oraz poprawia ukrwienie.

Jak działa miłorząb japoński – wskazania i przeciwwskazania

Cudowne właściwości miłorzębu japońskiego są wykorzystywane we wspomaganiu leczenia wielu przypadłości. Skutecznie zadziała przy kuracjach: zaburzeń pamięci, migreny, miażdżycy, stwardnienia rozsianego, uszkodzenia słuchu, depresji, udaru mózgu, zawału serca czy choroby Alzheimera. Jednak należy być bardzo ostrożnym przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych, ponieważ miłorząb japoński zadziała w sposób niebezpieczny.

Ginkgo Biloba rozszerza naczynia, a w związku z tym nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby po zabiegach chirurgicznych czy w przypadku hemofilii. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem miłorzębu japońskiego koniecznie skonsultować się z lekarzem. Działanie Ginkgo Biloba jest szerokie, ale wymaga rozsądku i umiejętnego stosowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)