UrodaJak malować oczy na wieczór, czyli kocie oko krok po kroku i nie tylko

Jak malować oczy na wieczór, czyli kocie oko krok po kroku i nie tylko

Jak malować oczy na wieczór, czyli kocie oko krok po kroku i nie tylko
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Tatiana Naklicka
02.07.2018 00:00, aktualizacja: 02.08.2018 12:10

Kocie oko to najpopularniejszy sposób podkreślający oko. Wbrew pozorom jest bardzo trudny, ponieważ wymaga precyzyjnych ruchów. Znamy jednak triki, które pozwolą nam wykonać idealną kreskę na górnej powiece. Podpowiadamy, jak malować oczy na wieczór, tak aby spojrzenie nabrało głębi.

Kocie oko — jak zrobić idealną kreskę?

Wykonanie idealnej kreski na powiece jest sztuką, jednak kilka prób może doprowadzić nas do sukcesu. Wprawionym kobietom, które nie potrafią wyjść z domu bez efektu kocich oczu, zajmuje kilka sekund.

Na rynku dostępne są szablony — za ich pomocą możemy zrobić kreskę pociągniętą ku górze, a nie ku dołowi tworząc efekt smutnego, zmęczonego oka. Idealne kocie oko możemy wykonać także korzystając z rzeczy, które mamy w domu.

Płaskim przedmiotem jest linijka przyłożona do oka kątem 15-30 stopni, co jest uzależnione od efektu, który chcemy osiągnąć. Ponadto możemy wykorzystać łyżkę zamiast linijki.

Dobrym sposobem jest przyklejenie do kącika oka niewielkiego paska taśmy klejącej. Wykorzystując taśmę, nie tylko precyzyjnie poprowadzimy kreskę ku górze, ale również idealnie rozprowadzimy cienie do powiek, tworząc perfekcyjny make-up wieczorowy lub dzienny.

Makijaż oczu będzie jeszcze łatwiejszy do wykonania dzięki kosmetykom na WP radarOkazji.

Kocie oko — jak zrobić kohlem lub kajalem?

Tradycyjne kocie oko wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Kleopatra malowała na górnych powiekach grube czarne kreski. Do tego celu wykorzystywany był kajal nazywany również kohlem. To czarny proszek w postaci sypkiej służący do podkreślania oka. Miał również właściwości prozdrowotne, chroniąc przed rozwojem chorób oczu.

Kredka kohl to świetne rozwiązanie dla kobiet, które dopiero rozpoczynają przygodę z malowaniem oka lub robią ten typ makijażu okazjonalnie (np. na wesele). Kajal warto dokładnie wystrugać przed użyciem, tak aby kreska nie była nierówna, tym bardziej, jeśli chcemy zrobić grubą linię.

Nad rzęsami stawiamy kilka kropek, a następnie łączymy je w jedną linię. W zależności od potrzeby kredkę kohl można rozetrzeć delikatnie — oko będzie przydymione.

To idealny typ makijażu wieczorowego niebieskich oczu, które będą pięknie podkreślone.

Kocie oko — jak zrobić eyelinerem?

Eyeliner to półpłynny produkt, przy którego użyciu wymagana jest precyzja, ponieważ popełniając błąd, możemy potrzebować całkowitego zmycia makijażu i ponownego wykonania kresek. Eyeliner może być zakończony pędzelkiem lub mieć sztywne zakończenie.

Osobom, które marzą o wyraźnej kresce, polecamy sztywne zakończenie eyelinera, którym łatwiej poprowadzić kreskę niż miękkim pędzelkiem. Eyeliner będzie współgrał ze stylizacją pin-up girl. Najlepiej sprawdzi się gruba kreska kierująca się ku górze.

Kocie oko — jak malować oczy cieniami?

Wyraźne kocie oko możemy również wymodelować cieniami. Wystarczy użyć ciemnego (czarnego, granatowego lub brązowego) cienia, który nakładamy tuż przy linii wodnej górnych rzęs bardzo cienkim ostro zakończonym pędzelkiem do malowania powiek.

Wybierając tę metodę, będziemy miały pewność, że w razie wyjechania poza linię, po prostu rozetrzemy cień, nie martwiąc się, że kreska nie wyszła.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także