Blisko ludziJak obciąć grzywkę w domu? Dzięki tym poradom twoje włosy będą wyglądać idealnie bez wizyty u fryzjera

Jak obciąć grzywkę w domu? Dzięki tym poradom twoje włosy będą wyglądać idealnie bez wizyty u fryzjera

Jak obciąć grzywkę w domu? Dzięki tym poradom twoje włosy będą wyglądać idealnie bez wizyty u fryzjera

23.05.2020 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grzywki w tym sezonie są bardzo modne. Jeśli brakuje ci czasu lub nie możesz zarezerwować wolnego terminu u fryzjera, skorzystaj z naszych porad dotyczących strzyżenia włosów w domu. Podpowiemy, jak łatwo i szybko osiągnąć wymarzoną fryzurę.

Grzywki będą królować tego lata i to w wielu odmianach, od tych na półokrągło, po obcięte na prosto. Co ważne, taką fryzurę możesz zrobić sama, nawet jeśli nie jesteś fryzjerem. Podajemy praktycznie porady na obcięcie włosów w domu.

Jak obciąć grzywkę w domu?

Trzeba zaznaczyć, że nożyczki do papieru nie nadają się do obcinania włosów, dlatego by prawidłowo obciąć grzywkę, trzeba posiadać nożyczki fryzjerskie. Kolejnymi przedmiotami, które będą potrzebne do obcięcia grzywki, są grzebień z wąsko rozstawionymi ząbkami oraz lustro.

Grzywkę należy podcinać na sucho, gdyż mokre włosy są dłuższe i pracując na wilgotnych pasmach, możemy przyciąć je zbyt krótko. Na początku dobrze jest też obciąć grzywkę nieco dłuższej, niż ostatecznie planujemy, a następnie stopniowo ją podcinać. W tej czynności pomocny będzie grzebień, który należy umieścić na takiej wysokości, na której będzie kończyła się grzywkami. Podczas strzyżenia nożyczki powinniśmy trzymać prostopadle do grzebienia.

W przypadku grzywki na prosto należy zacząć od zrobienia idealnie prostego przedziałka na środku głowy. Następnie powinniśmy podzielić włosy na trzy sekcje – jedno pasmo znajdujące się przy nosie oraz dwa na środku oczu. Grzywkę powinniśmy ścinać na jednej długości, powoli, sekcjami i w kilku ruchach. Najlepiej zacząć od środka czoła i kierować się w kierunku boków głowy.
Jeżeli, chcemy obciąć grzywkę na półokrągło, powinniśmy dobrze rozczesać włosy, a następnie zrobić przedziałek, zebrać pasma na przedzie i ułożyć z nich trójkąt. Dolne kąty grzywki powinny sięgać końca brwi.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)