Blisko ludziJak oduczyć siusiania podczas snu?

Jak oduczyć siusiania podczas snu?

Jak oduczyć siusiania podczas snu?

18.06.2008 16:15, aktual.: 18.06.2008 16:29

3-letnia córka od roku nie korzysta z pieluch. Niestety tylko podczas dnia, gdyż w nocy bez nich się nie obejdzie. Jak oduczyć małą siusiania podczas snu?

Jestem mamą trzyletniej, wesołej dziewczynki. Już od roku nie korzystamy z pieluch (niestety tylko podczas dnia), gdyż w nocy bez nich się nie obejdzie. Od jakiegoś czasu staramy się pożegnać również nocną pieluchę, jednak każda próba kończy się zmoczoną pościelą. Czy jest jakiś sposób, by oduczyć małą siusiania podczas snu?

Zachęcam do cierpliwości i spokoju. Czym więcej presji, więcej nazwanych oczekiwań i „wpadek” tym trudniej będzie maszerowała nauka. Lepiej byłoby założyć jeszcze pieluchę na noc, a potem ustalać z córką, kiedy ją zdejmiecie. Jeśli mała akceptuje zdjęcie pieluchy, dowód to , ze dojrzała do kontrolowania pęcherza w nocy i jest gotowa do porzucenia pieluchy. Jeśli robi to Pani bez jej akceptacji, każda noc to eksperyment, a każda mokra pielucha to porażka. Czym więcej porażek tym mniej wiary, że się uda. Czym mniej wiary, że się uda, tym więcej mokrych nocy. Proszę więc rozmawiać z małą i ustalać, co będziecie robiły. Jeśli będzie sukces to głośno proszę o nim mówić i chwalić, chwalić, chwalić. Ten sukces wreszcie nadejdzie. Proszę się na niego nastawić i wierzyć w swoją małą. Jej się uda, Pani też się uda.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także